Kalendarz

21 lip 2013
niedziela

Józefów Koncert duetu jazzowego PatJo

Miejsce: MOK Józefów, ul. Kardynała Wyszyńskiego 1

Projekt PatJo czyli duet Joanny Słowikowskiej i Patryka Lewi powstał spontanicznie w przestrzeni wzajemnego przenikania się rozmaitych stylistyk muzycznych. Jego treść stanowi wypadkowa indywidualnych doświadczeń artystycznych obojga muzyków, których inspiracje mają swoje korzenie w pozornie odległych od siebie muzycznych upodobaniach. Jednorazowy eksperyment przekształcił się w stałą współpracę owocującą licznymi koncertami. W repertuarze znajdują się znane standardy jazzowe w autorskich aranżacjach, utwory latynoamerykańskie oraz kompozycje wokalno-instrumentalne inspirowane takimi stylami jak jazz, Funk oraz pop.

Joanna Słowikowska – z wykształcenia śpiewaczka klasyczna, absolwentka Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej w Poznaniu. Specjalizuje się w wykonawstwie muzyki epoki baroku. Jej przygoda z muzyką rozrywkową, w tym z jazze’em rozpoczęła się od współpracy ze Studiem wokalnym Agaty Wrońskiej w Warszawie, gdzie doskonaliła swoje umiejętności wokalne po ukończeniu studiów. W obu wykonywanych gatunkach fascynuje ją element improwizacyjny połączony z wyraźnym poczuciem formy oraz instrumentalnym prowadzeniem głosu. Do jej ulubionych wykonawców należą: Magdalena Kozena, Olga Pasiecznik, Eva Cassidy, Norah Jones.

Patryk Lewi – gitarzysta, kompozytor, pedagog, muzyk sesyjny. Absolwent Instrumentalistyki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w klasie gitary jazzowej prof. Karola Ferfeckiego. Uczestnik m.in. warsztatów jazzowych w Chodzieży, Puławach i Koszalinie, koncertował w różnych formacjach muzycznych w ramach Cieszyńskiego Festiwalu Jazzowego w Cieszynie, festiwalu PORTOFRANKO w Iwano-Frankowsku na Ukrainie, Old Jazz Meeting „Złota Tarka” w Iławie. Organizator studenckich warsztatów jazzowych „Dni jazzu w Cieszynie”.

 

Wstęp wolny.