Kalendarz

5 paź 2013
sobota

MAZOWIECKIE Koncert zespołu 20 Mil od miasta w ramach V Festiwalu Bluesowego im. Tadeusza Nalepy "LEP NA BLUESA"

Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie, ul. Kardynała Wyszyńskiego 1

20 mil od miasta to grupa, która w swojej ponad 2-letniej historii dokonywała fuzji bluesa z niemal wszystkimi gatunkami muzyki. Efekt ciągłego poszukiwania ciekawych dźwięków w konwencji tej muzyki można podziwiać na energetycznych koncertach zespołu.
Z jednej strony grupa oddaje ideę szczerości bluesa, z drugiej zaś nie przywiązuje się do schematów formalnych. W obecnej chwili zespół dotarł do całkowitych korzeni muzyki bluesowej ograniczając instrumentarium do gitary slide pełniącej rolę motora napędowego (Jakub Ścichocki), mocnego żeńskiego wokalu (Agnieszka Śpiewak), elektrycznej "chicagowskiej" harmonijki (Mariusz "Maniek" Wilk) i wyrazistej perkusji.
Na koncie zespołu znajdują sie liczne wyróżnienia na festiwalach bluesowych (m.in. Festiwal Ryśka Riedla w Chorzowie, Bluesroads w Krakowie). Gościli też jako gwiazdy na najważniejszych bluesowych imprezach w kraju (m.in. Bluesonalia w Koninie, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Blues Express, Mirachowo Blues Festiwal, Wetwater Festiwal, Festiwal BLusowo). Według corocznej ankiety portalu bluesonline.pl ich pierwsza EP-ka znalazła się na 4 miejscu najlepszych albumów bluesowych w kraju.

Cena biletu 10 zł. Miejsce: sala widowiskowa MOK.

początek koncertu: godz. 18:00