Kalendarz

5 paź 2013
sobota

MAZOWIECKIE Musical familijny „W to mi graj!” Teatr Itakzagramy

Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie, ul. Kardynała Wyszyńskiego 1

godz. 11:00

Któż z nas nie zna wiersza „Paweł i Gaweł w jednym stali domu…” czy opowieści o psotnej Małpie, która postanowiła wziąć kąpiel? Wszyscy pamiętamy, że zarówno przygody Małpy, jak i dwójki niezgodnych sąsiadów zakończyły się powodzią. A co by było gdyby cała trójka znalazła się pod jednym dachem? Ktoś przecież musiałby posprzątać… Tak więc wspomniani bohaterowie, mimo wzajemnych niechęci, wspomagani przez właścicielkę feralnego domu zakasują rękawy i wspólnie zabierają się do pracy, którą jednak trudno będzie nazwać zwyczajnym sprzątaniem….Co z niego wyniknie – zobaczycie sami.

Centralnym elementem spektaklu są bajki Fredry, Mickiewicza i Słowackiego, z których dziś tak samo jak i kiedyś, płynie nauka dla młodego pokolenia, zaś zaprezentowanie ich w formie wpadających w ucho piosenek pomoże dzieciom lepiej zapamiętać wiersze i wypływające z nich morały.

„W to mi graj!” to opowieść o tym, że „jak ty komu, tak on tobie” oznacza odpłatę także za wyświadczaną innym pomoc, że warto dać każdemu szansę, gdyż przy bliższym poznaniu może się okazać, ze tak naprawdę więcej nas łączy niż dzieli, a kiedy robi się coś wspólnie, nawet nieciekawe zadanie staje się dużo przyjemniejsze i łatwiejsze.

Spektakl w wykonaniu Teatru Itakzagramy. Scenariusz: Joanna Mazewska i Katarzyna Gruszewska, Reżyseria: Joanna Mazewska.

 

Bilety: 10 zł dziecko, 15 zł rodzic. Przedsprzedaż biletów w godz. 14:00 – 18:30 w kasie MOK. W dniu przedstawienia od godz. 10:00. Miejsce: sala widowiskowa MOK, ul. Kardynała Wyszyńskiego 1, Józefów.