Kalendarz

17 lis 2013
niedziela

MAZOWIECKIE SPEKTAKL „MAM NA IMIĘ PSYCHE"

Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie, ul. Kardynała Wyszyńskiego 1

Spektakl w wykonaniu Anny Marii Grabińskiej. Scenariusz i reżyseria – Marek Wysocki, adaptacja tekstów – Anna Grabińska, aranżacje muzyczne – Jacek Brzeszczyński, zdjęcia i projekt plakatu – Marcin Wziontek. W spektaklu wykorzystano między innymi kompilacje tekstów klasycznych i współczesnych, autorstwa Juliusza Słowackiego, Ivany Sajko, Juliana Tuwima, Don Wasyl Szmidta – romskiego piosenkarza i poety wywodzącego się z królewskiego rodu Baro Szero.

Ambasadorzy wspierający spektakl: Ambasador Chorwacji -  Jego Ekscelencja Ivan Del Vechio.

 Twórcy zabiorą widzów w podróż do zakładu psychiatrycznego, a dokładnie do jednego z pokoi szpitalnych, gdzie rozgrywa się akcja spektaklu. Do miejsca onirycznego, dziwnego, tajemniczego. Choroba pensjonariuszki objawi się za pomocą przemian osobowościowych. Kolejne wcielenia schizofreniczki zrodzą się na oczach widzów. Dziewczyna wychodząc ze swej szpitalnej skóry ukaże się nam jako Żydówka, niosąca ciężar wyznania wiary. Ujrzymy odsłonę Arabki, poświęcającej swe życie w ataku terrorystycznym. Przenikniemy także do osobowości bawiącej do łez Cyganki. Każda z postaci przedstawi się widzom także w piosence aktorskiej, by wyostrzyć emocjonalne pokłady drzemiące w chorobie.

Anna Maria Grabińska – genialna wokalistka śpiewająca niegdyś w „Piwnicy pod Baranami”, aktorka doceniona przez publiczność Teatru Groteska  w Krakowie.

 Marek Wysocki – reżyser – swoje bogate doświadczenie aktorskie wyniesione z Teatru Narodowego czy Teatru Syreny przekuwa on w zaskakujące rozwiązania reżyserskie. Niegdyś grający u takich sław współczesnego teatru jak Adam Hanuszkiewicz czy Krystian Lupa.

 Jacek Brzeszczyński  - warszawski jazzman – aranżacje muzyczne do spektaklu.

Wstęp wolny. Miejsce: sala widowiskowa MOK