Kalendarz

8 gru 2013
niedziela

MAZOWIECKIE Koncert Kopietz & Szemraj DUO

Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie, ul. Kardynała Wyszyńskiego 1

godz. 18:00

Koncert muzyki latynoamerykańskiej w wykonaniu duetu: Piotr Kopietz – bandoneon, akordina, Mateusz Szemraj – gitara.

 W programie koncertu znajdą się m.in.: Tango Nuevo i Tango Jazz – A. Piazzolla, T. Gubitsh, C. Nelegatti oraz muzyka brazylijska (choro, samba, bossa nova) – C. Machado i L. Bonfa.

 

Dodatkowo kolorytu brzmieniowego wykonywanym utworom, nadadzą elektroniczne efekty dźwiękowe „na żywo” z udziałem instrumentów na których muzycy koncertują.

 

DUO Kopietz & Szemraj to dwóch wyjątkowych artystów, którzy z niepowtarzalnym w Polsce składem instrumentalnym prezentują własny styl muzyczny. Specyfika instrumentów, na których koncertują oraz chęć pokazania muzyki w jak najbardziej kontrastowych barwach sprawiają, iż szczególnie bliska jest im kultura latynoamerykańska z całą swoją żywiołowością i spontanicznością, a jednocześnie z przejmującym smutkiem i melancholią. Brzmienie rzadko spotykanego, argentyńskiego bandoneonu oraz nieznanej szerszej publiczności francuskiej akordiny w połączeniu z dźwiękami gitary, w pełni oddają niezwykle barwny i zmysłowy obraz muzyki Ameryki Południowej. W repertuarze tego oryginalnego duetu znajdują się utwory z kręgu muzyki argentyńskiej i brazylijskiej, w tym zarówno uznanych klasyków tego gatunku, jak również młodych twórców łączących w swoich kompozycjach tradycję z nowoczesnym językiem muzycznym.

Wstęp wolny.