Kalendarz

15 gru 2013
niedziela

MAZOWIECKIE Koncert Rahul Pophali Trio

Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie

Saksofonista Grzech Piotrowski i Rahul Pophali, instrumentalista z Indii stworzyli muzyczny projekt, który wpisuje się w twórczość Piotrowskiego pod szyldem World Orchestra, skupiającej kilkudziesięciu muzyków ze wszystkich stron świata.

Rahul Pophali to wszechstronny hinduski muzyk młodego pokolenia grający na tabli. Eksperymentując z tym instrumentem, stworzył nową przestrzeń w świecie muzyki perkusyjnej. Bierze udział w projektach z kręgu jazzu, flamenco, rocka i world music, na wszystkich kontynentach.

Do współpracy zaprosił wybitnego kontrabasistę Sebastiana Wypycha współpracującego m.in. z Concerto Avenna, Sinfonietta Cracovia, Vladymirską Orkiestrą Kameralną czy Orkiestrą Kameralną Filharmonii Narodowej.

Połączenie przestrzennego saksofonu, klasycznego kontrabasu z kreatywnie rytmicznymi, egzotycznie brzmiącymi dźwiękami indyjskiej tabli daje niespotykaną, magiczną kompilację.

 

Koncerty „Rahul Pophali Trio” to preludium do Festiwalu World Orchestra, który odbędzie się w lutym 2014 r. na Wyspach Zielonego Przylądka na Oceanie Atlantyckim.

Bilety w cenie 20 zł do kupienia w kasie MOK od 9 grudnia. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na pomoc chorej na białaczkę 17-letniej Marcie. Patronat honorowy nad koncertem objął Burmistrz Miasta Józefowa. Miejsce: sala widowiskowa MOK.

Początek koncertu o godz. 18:00