Kalendarz

16 lut 2014
niedziela

MAZOWIECKIE Kabaret „Jurki” w programie „Marzenia”

Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie, ul. Kardynała Wyszyńskiego 1

Kabaret, będący jednym z filarów Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego, znany fanom kabaretu z niezwykle popularnego serialu improwizowanego Spadkobiercy (TV4), w którym Agnieszka wciela się w rolę Harriet, a Wojtek w rolę Kena. Trójka scenicznych indywidualności, od lat współpracująca ze sobą, doskonale umiejąca odczuć potrzeby publiczności.

            Piszą o nich: „mimo lekkości scenicznej, bardzo poważnie traktują odbiorców, dbając nie tylko o treść, lecz także o formę spektaklu. Oglądający program czują, że to co widzą zostało zrobione specjalnie dla nich. Ich twórczość zdominowana jest przez tematy społeczno -obyczajowe. Z upodobaniem sięgają po „materiał ludzki”, rozumiany zarówno jako obserwacja ludzkich zachowań, jak i mierzenie się z osiągnięciami kultury. Kabaret Jurki czerpie także z tematów literackich, przetwarzając je za pomocą nieco absurdalnego poczucia humoru. Jurki lubią bawić się formą, choć ich programy pozostają w sferze tzw. tradycyjnego kabaretu. Na scenie przeplatają się skecze pełne najróżniejszych bohaterów, zaskakujących zwrotów akcji, komiczne monologi, piosenki, a także elementy improwizacji. Ich ulubioną tematyką są relacje rodzinne, małżeńskie, przyjacielskie. Programy są dynamiczne, pełne improwizacji, a przede wszystkim śmieszne i z treścią”.

 

            JURKI współpracują od wielu lat z TVP2 , z Programem 3 Polskiego Radia

Początek: godz. 18:00

Cena biletów: 25 zł.Przedsprzedaż biletów: 10.02 – 14.02 w godz. 14:00 – 18:30 w kasie MOK. W dniu występu bilety do nabycia od godz. 17:00.

 

Miejsce: sala widowiskowa MOK