Kalendarz

od 9 wrz 2014
wtorek
do 19 paź 2014
niedziela

Łódź Kobieta wczoraj i dziś

Miejsce: Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

Wystawa organizowana we współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Haftu "Kanwa" w Łodzi.
Czynna od 9 września do 19 października 2014.

 

 …..”Być kobietą, być kobietą – marzę ciągle …… mieć z pół kilo biżuterii, kapelusze takie duże i od stałych wielbicieli wciąż dostawać listy, róże……”

 

Słowa piosenki Alicji Majewskiej trafnie ujmują sens tematu, który podjęły w swoich artystycznych pracach autorki wystawy „Kobieta wczoraj i dziś”. W haftach i koronkach ukazały świat kobiet. To, co lubią, co je interesuje; to, co chciałyby mieć lub dać od siebie innym.

 

Na wystawie prezentowane będzie rękodzieło Stowarzyszenia Miłośników Haftu „Kanwa” w Łodzi oraz gościnnie: Stowarzyszenia Miłośników Tradycyjnego Rękodzieła Ludowego i Artystycznego Lud-Art.

 

 Wystawa jest pokazem prac dwóch środowisk twórczych; spotkaniem, na którym dialog o kobiecie podjęty został w formie dość wyrafinowanej i subtelnej. Walory artystyczne oraz technika wykonania prac są na najwyższym poziomie.

 

 Od wielu lat, na odbywających się w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi ogólnopolskich wystawach haftu „Złota Igła”, „Inspirujemy kolorem” i rękodzieła artystycznego „Z nici Ariadny” prezentowane są hafty i koronki twórczyń z krakowskiego i łódzkiego stowarzyszenia. Cieszy fakt, że muzealne prezentacje są dobrym zaczynem dla budowania współpracy i wymiany doświadczeń.

 

 Kurator wystawy: Barbara Bator

http://www.muzeumwlokiennictwa.pl/