Kalendarz

20 wrz 2014
sobota

Wrocław „Baśnie spomiędzy Amandi a Hafun – baśnie afrykańskie”

Miejsce: Centrum Kultury "ZAMEK", pl. Świętojański 1, Wrocław
Brzdąc na Zamku - spotkania z baśniami.
„Baśnie spomiędzy Amandi a Hafun – baśnie afrykańskie” 20 września, sobota, godzina 11:00 i godzina 12:30*
Centrum Kultury "Zamek", pl. Świętojańśki 1, Wrocław

*w przypadku małej liczby osób zainteresowanych odbędzie się jedynie spotkanie o 11:00
 
Goście z grupy Baśnie Właśnie: Martyna Rubinowska (bajarka) i Julia Rauhut (muzyk)
 • Wstęp 5 zł tylko po wcześniejszej rezerwacji. Zapisy pod numerem telefonu 349 32 81 wew 29. Liczba miejsc ograniczona.
• Czas trwania: 60 minut
• Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 3 do 7 lat

Baśnie spomiędzy Amandi a Hafun – baśnie afrykańskie
Od Hafun na wschodzie aż po Amandi na zachodzie. Po krańce Afryki, po krańce wyobraźni, po krańce świata, zanurzamy się w świecie baśni. W rytmie bębnów, bez zbędnych ozdobników, wprost z naszych serc popłyną opowieści proste i czyste, szczere i prawdziwe. Oddamy głos zwierzętom. Wsłuchamy się w odgłosy matki natury i ojca czasu. Małpy zaśmieją się szczerze, dzieci przemienią się w słonie, duchy z afrykańskich wiosek pojawią się i znikną, a my przekonamy się, że gościnność jest cnotą, przyjaźń największą wartością, a wygląd  nie ma znaczenia.
Każde spotkanie z baśniami to podróż do świata opowieści. Baśnie opowiadamy wspólnie, dzieci dodają coś od siebie. Rozmawiamy i słuchamy, a także wspólnie wiosłujemy na krańce świata, zrywamy liany, czy zostajemy porwani przez nurt Gangesu. Całość pozostaje spójną przygodą, gdzie głos bajarza i brzmienie instrumentów pomagają zatracić się w zupełnie innej krainie. Spotkanie z baśniami rozpocznie wstęp dotyczący danego rejonu świata. W świat baśni będziemy mogli zanurzyć się dzięki akompaniamentowi instrumentów. Na samym końcu nastąpi prezentacji instrumentów. Chętni będą mogli na nich zagrać pod opieką prowadzących.
 
GRUPA BAŚNIE WŁAŚNIE  www.basniewlasnie.org.pl
Grupa Baśnie Właśnie powstała w styczniu 2013 roku, by nieść dalej piękno kultury słowa, by dzielić się mądrością minionych pokoleń. Przy tym śmiejemy się wiele, bo baśnie to rozrywka, baśnie to spotkanie, baśnie to przestrzeń, by porostu być razem. W dalekich krainach, w świecie magicznym, w regionach bogatych kulturowo jesteśmy razem. Słowo i dźwięk, taki nasz baśniowy świat.
Spotkania z baśniami to słowo przeplatane dźwiękiem. To podróż w czasie, przestrzeni i kulturze. To także powrót do tradycji. Opowiadanie historii jest stare jak i sam świat, a człowiek, wcale tak wiele się nie zmienił. Chętnie słuchał opowieści przed tysiącami lat, chętnie słucha i dzisiaj. Choć brzmi to niewiarygodnie, to baśnie można opowiadać zawsze i wszędzie, a my mimochodem udowadniamy, że jest to możliwe. Naszą przyjemnością jest zagłębianie się w coraz to nowe tomy z baśniami oraz podsłuchiwanie bajarzy i bab proszalnych, które historie opowiadają.

Centrum Kultury "ZAMEK", pl. Świętojański 1, Wrocław
tel (71) 349 13 59
www.zamek.wroclaw.pl
www.facebook.com/ckzamekwro