Kalendarz

od 1 maj 2015
piątek
do 3 maj 2015
niedziela

Wrocław 6. Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa

Miejsce: Centrum Kultury "Zamek" Wrocław

Fani wybrali piwo, a organizatorzy - festiwalowe szkło.

Chociaż do rozpoczęcia 6. Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa pozostało jeszcze trochę dni, wiemy już z jakich składników zostanie uwarzone oficjalne piwo festiwalowe oraz znamy kształt i rozmiary festiwalowego szkła. Skład piwa wybrali drogą  głosowania fani festiwalu, zaś kufle i degustacyjne pokale - organizatorzy.


Uczestnicy festiwalu co roku mogą wybierać spośród kilkuset piw reprezentujących pełną gamę smaków, rodzajów i gatunków "złocistego trunku".  Podczas imprezy nie brakuje zupełnie nowych smaków, które powstają specjalnie na  festiwal. Wśród tegorocznych premier pojawi się piwo wyjątkowe,  ponieważ jego skład powstał w wyniku głosowania fanów na facebookowym profilu imprezy.  Oficjalne piwo festiwalowe, które uwarzą piwowarzy z Browaru Stu Mostów, będzie trunkiem ciemnym, górnej fermentacji, powstałym z dodatkiem polskich chmieli. O ile w przypadku dwóch pierwszych kryteriów głosujący dokonali wyboru zdecydowaną większością, o tyle zdania co do rodzaju użytych chmieli były mocno spolaryzowane. Po kilkudniowym prowadzeniu chmieli australijskich, rzutem na taśmę zwyciężyły rodzime chmiele z polskich upraw.

Najbardziej, poza piwem, pożądaną rzeczą na festiwalu są degustacyjne kufle i pokale, które organizatorzy przygotowują w limitowanym nakładzie, możliwe do nabycia tylko podczas imprezy. Ubiegłoroczny pokal "Teku" stał się hitem festiwalu, 1,5 tysiąca egzemplarzy rozeszło się w ciągu kilku godzin. W tym roku organizatorzy przygotowali 3 rodzaje festiwalowego szkła, będą to eleganckie pokale o pojemności 0,3l, modele: lekki "Munique" z wąską stopką, "Hamburg" ze specjalnym zagłębieniem ułatwiającym ocenę barwy piwa oraz kufel "Antik" o pojemności 0,5l. Każdy z rodzajów festiwalowego szkła jest ozdobiony logotypem festiwalu oraz posiada dodatkową miarkę 0,2l, umożliwiającą zamawianie degustacyjnych porcji piwa.6. Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa
Termin: 1-3 maja 2015
Miejsce - Stadion Wrocław, al. Śląska 1
Organizator - Centrum Kultury "Zamek"


Piotr Makarewicz  - rzecznik prasowy 6. Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa
organizator  - Centrum Kultury "ZAMEK", pl. Świętojański 1, Wrocław
tel: (71) 349 13 59, 608 794 453
www.festiwaldobregopiwa.pl, www.facebook.com/festiwaldobregopiwa
www.zamek.wroclaw.pl, www.facebook.com/ckzamekwro