Kalendarz

od 1 maj 2015
piątek
do 3 maj 2015
niedziela

Wrocław 6 Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa

Miejsce: Centrum Kultury "Zamek" Wrocław

Nowofalowy THE SHIPYARD z Gdyni, wrocławski OCN oraz kultowy wśród fanów reggae BETHEL to najjaśniejsze, ale nie jedyne gwiazdy sceny muzycznej 6 Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa, który w dniach 1-3 maja odbędzie się na Stadionie Wrocław. Przez 3 dni na dużej scenie zagra 15 zespołów, zaś na scenie "Plaża słodowa" usłyszymy sety wrocławskich dj'ów: San Miguela, Seb'a i DJ Ryan R.  Na wszystkie koncerty obowiązuje wstęp wolny !

Próżno szukać w programie muzycznym Festiwalu mega-gwiazd, których utwory grane są w popularnych stacjach radiowych, tak samo jak nie sposób znaleźć na Festiwalu piw reklamowanych na billboardach, w telewizji czy w radio, ale właśnie na tym polega fenomen tej imprezy, która przyciąga wyjątkową jakością, a nie korporacyjnym nadęciem. Układając program muzyczny organizatorzy postawili na ciekawość, różnorodność i oryginalność brzmień, a zarazem na promocję wykonawców z regionu, chociaż nie tylko, ponieważ w line-upie znajdziemy zespoły z trójmiasta - The Shipyard, a nawet  z Ukrainy - O.Torvald. Na dużej scenie muzycznej w tym roku królować będą przede wszystkim brzmienia gitarowe, usłyszymy różne odmiany muzyki rockowej, w odsłonach: punkowej, grungowej, psychodelicznej i alternatywnej. Niedziela to tradycyjnie dzień brzmień lżejszych, na scenie pojawią się zespoły grające tradycyjnego rocka zmieszanego z bluesem oraz kapele reggae.

Gwiazdy dużej sceny muzycznej
Właśnie gdyński The Shipyard jest jednym z najciekawszych zespołów, które zgrają na Festiwalu. Chociaż istnieją od 2011 roku, to skład tworzą muzycy z potężnym dorobkiem, znani z takich zespołów jak Made in Poland czy Sound of Pixies. Ich surowe, nowofalowe brzmienie urzekło m.in. Artura Rojka, który zaprosił zespół na Off Festiwal. We Wrocławiu wystąpią na finał pierwszego dnia imprezy.
Kolejnym headlinerem będzie wrocławski OCN (kiedyś - Ocean). To jeden z najbardziej doświadczonych zespołów, które pokażą się na scenie Festiwalu, mający za sobą m.in. granie na legendarnym Sziget Festival, czy na Stadionie Narodowym w Warszawie przed występem Beyonce. Obecnie muzycy pracują nad materiałem na nową płytę, z pewnością kilka premierowych utworów będziemy mogli usłyszeć podczas ich występu, w sobotę, drugiego dnia Festiwalu.
Ciekawie zapowiada się koncert ukraińskiej grupy O.Torvald. Zespół pochodzący z Kijowa to gwiazda muzyki rockowej, występują jako headliner na wielu ukraińskich festiwalach, grali na jednej scenie m.in. z zespołem Garbage czy Linkin Park. Obecnie coraz częściej koncertują poza granicami kraju, we Wrocławiu wystąpią 3 maja w niedzielę.
Na zakończenie festiwalu wystąpi legenda wrocławskiej sceny reggae - zespół Bethel, mający w dorobku ponad 400 koncertów, w tym m.in. na głównej scenie WOŚP w Warszawie, dużej scenie Przystanku Woodstok, autorskie występy w programie 4 polskiego radia, czy supportowanie takich wykonawców jak Gentelman i Stephen Marley.

Scena "Plaża słodowa"
Nowością tegorocznej edycji Festiwalu będzie scena "Plaża słodowa" usytuowana na esplanadzie stadionu z tymczasową plażą oraz leżaczkami, na której czas umilać będą  wrocławscy dj-e. W piątek zagra Sun Miguel mieszający funk, hip-hop oraz house z bogata selekcją najnowszych brzmień. Drugiego dnia Festiwalu wystąpi DJ Ryan R prezentujący niecodzienne sety bazujące na afrykańskich tempach, natomiast w niedzielę dowodzenie na "Plaży słodowej" przejmie SEB, znany m.in. ze współpracy z kultowym wrocławskim klubem "Droga do Mekki" oraz prowadzenia audycji "Wieczór klubowy" w Radio Luz.6 Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa
Termin: 1-3 maja, wstęp wolny
Miejsce: Stadion Wrocław
Organizator - Centrum Kultury "Zamek" we Wrocławiu
www.festiwaldobregopiwa.pl
www.facebook.com/festiwaldobregopiwa

 

-- 
pozdrawiam
Piotr Makarewicz  - rzecznik prasowy 6. Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa
organizator  - Centrum Kultury "ZAMEK", pl. Świętojański 1, Wrocław
tel: (71) 349 13 59, 608 794 453
www.festiwaldobregopiwa.pl, www.facebook.com/festiwaldobregopiwa
www.zamek.wroclaw.pl, www.facebook.com/ckzamekwro