Kalendarz

od 25 wrz 2015
piątek
do 26 wrz 2015
sobota

Łaziska Górne Piąty raz „pod górę”

Miejsce: Miejski Dom Kultury w Łaziskach Górnych

                Kolejny raz miłośnicy wędrówek, podróży i aktywnego życia będą mieli okazję przeżyć dwa dni niesamowitych wrażeń. Już 25 i 26 września w Miejskim Domu Kultury w Łaziskach Górnych odbędzie się V edycja Łaziskiego Festiwalu Górskiego „Pod górę”

                Jak co roku na amatorów gór wysokich oraz wszelakich form podróżowania będzie czekało wiele niespodzianek. Zaproszeni zostali goście festiwalowi z najwyższej półki, m.in.: Janusz Gołąb, Robert Gondek, Kamil Leśniak, Beata Choma, Mieczysław Bieniek, Monika Witkowska, Łukasz Dudek i Jacek Matuszek. Tematyka krążyć będzie wokół gór wysokich, wspinaczki wielkościanowej, podróży, rowerów, biegania, lotów balonem oraz innych sportów ekstremalnych. Na uczestników festiwalu czekają liczne, jak w poprzednich edycjach, konkursy z nagrodami, wystawa fotografii, a także zajęcia warsztatowe o tym, jak zorganizować podróż dookoła świata czy jak najłatwiej polecieć w Himalaje. Nie zabraknie także tematyki ratownictwa i bezpieczeństwa w górach. Przewidziany jest także smaczny poczęstunek i wiele innych atrakcji.

                Impreza jest całkowicie bezpłatna. Sala Miejskiego Domu Kultury w Łaziskach Górnych już czeka na zapełnienie przez pasjonatów gór i podróży. Wszystkich, którzy chcą wziąć udział w zajęciach warsztatowych, organizatorzy proszą o kontakt. Informacji na temat festiwalu można szukać na stronie www.pod-gore.pl, oraz na facebooku www.facebook.com/podgore. Zachęcamy do brania udziału w konkursach festiwalowych, które są opisane w zakładce „konkursy” na www.pod-gore.pl.