Kalendarz

31 paź 2015
sobota

DOLNOŚLĄSKIE "Zamczysko" - III wrocławskie spotkania fanów grozy

Miejsce: CK Zamek Wrocław

Pokaz najdroższego filmu w szwedzkiej kinematografii pt. Czarownice  z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu Zwierzę Natchnione, zwiedzanie zakamarków zamku specjalnie przygotowaną trasą strachu, wykłady i panele poświęcone grozie w kulturze masowej oraz sesje horrorowych gier to największe atrakcje "Zamczyska" - III wrocławskich spotkań fanów grozy, na które 31 października, w halloween, zaprasza Centrum Kultury ZAMEK.Czarownice z muzyką na żywo zespołu Zwierzę Natchnione
Film "Czarownice" Benjamina  Christensena z 1922 r. utrzymany w duchu niemieckiego ekspresjonizmu, dzięki fenomenalnym zdjęciom jednego z najbardziej nowatorskich operatorów tamtych czasów Johana Ankerstjernena , skupia się na fenomenie średniowiecznych obrzędów czarownic, ich prześladowań, procesów i tortur.  Co ciekawe "Czarownice" były najdroższym szwedzkim filmem nie tylko wówczas, ale i są do tej pory. Na potrzeby jego realizacji zakupiono między innymi wytwórnię filmową, wybudowano mnóstwo dekoracji, jak wnętrze gotyckiego kościoła, dom wiedźmy czy panorama średniowiecznego miasta, będąca w rzeczywistości ogromną miniaturą z dwumetrowymi budynkami, umieszczoną na olbrzymim kole obrotowym, obsługiwanym przez 20 mężczyzn. Aby nadać ciężkim kostiumom i dekoracjom zwiewności użyto silnika samolotu. Reżyser na tyle nie liczył się z kosztami, że potrafił wysłać operatora do Norwegii, by tam nakręcił ponuro zachmurzone niebo. Film prześcignął pod względem kosztowności nawet "Fanny i Aleksandra" Ingmara Bergmana.
Seans odbędzie się z towarzyszeniem muzyki na żywo w wykonaniu zespołu "Zwierzę Natchnione", którego twórczość oscyluje wokół takich gatunków muzycznych jak neofolk, poganfolk, muzyka dawna, a nawet brzmienia industrialne.


Trasa strachów w Zamku
Specjaliści od straszenia - agencja 5 żywiołów - przygotowała specjalną atrakcję, jaką jest "trasa strachów", czyli zwiedzanie zamkowych zakamarków z dreszczykiem. Przejście wyznaczonym szlakiem, pełnym zagadek i poszlak umieszczonych na trasie, mrocznych postaci czyhających tuż za rogiem, mając do dyspozycji tylko światło latarki, to świetna okazja do opanowania własnych lęków.
Zmierzyć się z trasą strachów mogą tylko osoby dorosłe, przejścia odbywają się w grupach, maksymalnie 7 osobowych.


Wykłady, panele, horrory krótkometrażowe
Zamczysko to oprócz pokazów, również dyskusje o fenomenie grozy. "Sztuka przetrwania - oręż w kinie gore", "Strachów. Jak wygląda jedno z polskich opuszczonych miast", "Polski rynek wydawnictw horrorowych" to niektóre z tytułów prelekcji jakie odbędą się podczas Zamczyska. W programie znalazły się również panele poświęcone filmom grozy, przegląd horrorów krótkometrażowych oraz atrakcje towarzyszące: Larp (gra fabularna) "Trzynaście nasion zła" oraz sala gier planszowych, w której dominować będą oczywiście tytuły związane z horrorem i grozą.


Zamczysko 2015 - III Wrocławskie Spotkanie Fanów Grozy
31 października (sobota)  g. 14:00 – 22:00, Centrum Kultury "Zamek", pl. Świętojański 1, Wrocław
Wykłady, panele, gry - wstęp wolny
Seans filmu "Czarownice" z muzyką na żywo, godz. 20:00 - bilet: 20zł
Przejście "trasą strachów", od 14:00 do 22:00 co 30 minut - bilet: 35zł/os 

Centrum Kultury "ZAMEK", pl. Świętojański 1, Wrocław tel (71) 349 13 59 www.zamek.wroclaw.pl www.facebook.com/ckzamekwro