Kalendarz

od 6 lis 2015
piątek
do 14 lis 2015
sobota

Tarnów 8th GRUPA AZOTY JAZZ CONTEST TARNÓW

Miejsce: Tarnów, Wierzchosławice, Lusławice

Od 6 do 14 listopada Tarnowie, Wierzchosławicach i Lusławicach odbędzie się ósma edycja Międzynarodowego Festiwalu GRUPA AZOTY JAZZ CONTEST. Organizatorem wydarzenia jest Tarnowskie Stowarzyszenie Artystyczne ARTCONTEST.

 

 

Gwiazdą tegorocznej edycji festiwalu będzie Mike Stern - wybitny gitarzysta jazzowy, uznawany przez międzynarodowe środowisko muzyczne za mistrza stylu fusion i jazz-rock. Gośćmi festiwalu będą ponadto m.in. Dennis Chambers, Bob Franceschini, Tom Kennedy, Dave Liebman, Karen Edwards, zespół High Definition i Tołhaje.

 

 

Podobnie jak w latach poprzednich festiwalowi towarzyszą warsztaty i konkursu dla młodych muzyków, który rokrocznie oceniany jest przez nestorów jazzu. Tegoroczne zmagania konkursowe oceniać będą między innymi: Dave Liebman, Krzesimir Dębski, Zbigniew Jakubek, Karol Ferfecki czy Adam Cegielski. Konkurs uznawany jest za jeden z najbardziej prestiżowych konkursów w Polsce. Dlatego też do jazzowej rywalizacji w konkursie zgłaszają się młodzi artyści z najważniejszych ośrodków jazzowych w Polsce takich jak: Warszawa, Gdańska, Szczecina, Wrocław czy Kraków.

szczegóły na www.tarnow-jazz.pl