Kalendarz

od 20 lis 2015
piątek
do 10 gru 2015
czwartek

Tarnów XII Festiwal Sztuki ArtFest

Miejsce: Tarnów

Święto sztuki po raz kolejny zawita do Tarnowa. Wszystko za sprawą festiwalu ArtFest im. Bogusława Wojtowicza, który odbędzie się już po raz dwunasty między 20 listopada a 10 grudnia. Jego ideą jest połączenie projektów artystycznych z różnych dziedzin sztuki.

Podczas festiwalu równolegle będą odbywać się imprezy w Biurze Wystaw Artystycznych oraz Centrum Sztuki Mościce. ArtFest zainauguruje wernisaż wystawy „Stanisław Dygat. Urodziny” w BWA oraz spektakl „Kocham Pana, Panie Sułku” w wykonaniu Marty Lipińskiej, Krzysztofa Kowalewskiego i Adama Ferency w CSM. 

W ramach ArtFest będzie można obejrzeć szereg wystaw, przedstawień teatralnych, wziąć udział w warsztatach wizualizacji, posłuchać muzyki folkowej i jazzowej. Nie zapomniano o najmłodszych. Z myślą o nich przygotowano spektakl „Święty Franciszek”.

W Centrum Sztuki Mościce odbędzie się koncert zespołu SBB, a także przedstawienie teatralne w reżyserii Olgi Lipińskiej „Słoneczni chłopcy” z udziałem Piotra Fronczewskiego i Krzysztofa Kowalewskiego. Kolejną festiwalową propozycją jest spektakl rewiowy „Musicalowa Gala Teatru Broadway”. W ramach imprezy zaplanowano również wykłady zorganizowane przez Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych. Chętni będą mogli wziąć udział w spotkaniach poświęconych zagadnieniom architektury. 

Podczas festiwalu nie zabraknie wątków tarnowskich. Do udziału w ArtFest zostali zaproszeni twórcy pochodzący z naszego miasta, m.in. Malwina Kołodziejczyk, która zagra z zespołem, który tworzą studenci duńskiego Syddansk Musikkonservatorium.

Finałowi festiwalu będzie towarzyszyć wernisaż wystawy „Casa-cosmos. Homemade paintings 2010-2015” Jarosława Flicińskiego.

Szczegółowy program na: www.bwa.tarnow.pl