Kalendarz

od 18 lip 2016
poniedziałek
do 25 lip 2016
poniedziałek

Łaziska Górne Łaziski Plener Malarski

Miejsce: Miejski Dom Kultury w Łaziskach Górnych

Miejski Dom Kultury w Łaziskach Górnych zaprasza na Łaziski Plener Malarski

 

                Tegoroczny – XVI Łaziski Plener Malarski im. Sylwestra Majzla – jest już zaplanowany. Artyści plastycy pojadą w tym roku szukać inspiracji do Szwajcarii. Wyjazd odbędzie się od 18 do 25 lipca. W programie m.in.: zwiedzanie miasteczka z najbardziej urokliwą średniowieczną starówką Stein am Rhein, rejs statkiem po Renie, wizyta nad największym w Europie wodospadem Rheinfall, zwiedzanie Zurychu z największymi bankowymi skarbcami, Lucerny i jej średniowiecznych drewnianych mostów, szwajcarskiej stolicy Berna, której starówka wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

 

 

                Jeżeli ktoś maluje i chciałby dołączyć do grona plenerowiczów może się zgłosić w sekretariacie MDK do 12 lutego. Zgodnie z regulaminem powinien przynieść co najmniej dwie swoje prace, które ocenią komisarze pleneru. Odpłatność plenerowiczów za wyjazd wynosi 1000 zł.

                Istnieje również możliwość wyjazdu do Szwajcarii jako osoba towarzysząca. Wtedy koszt pełnopłatny wynosi 1850 zł. Cena obejmuje: 6 noclegów w pokojach 2-osobowych w hotelu Schwarzwaldpark ***, 6 śniadań, 6 obiadokolacji, transport, usługę przewodnika i ubezpieczenie. Zapisy – w miarę posiadania wolnych miejsc – również do 12 lutego. Zaliczkę w wysokości 300 zł należy wpłacić przy zapisie, II rata – również 300 zł – będzie płatna do 15 kwietnia, a pozostała część do 30 czerwca.

 

Szczegóły są dostępne pod nr. tel. 32 2241 033.