Kalendarz

25 lut 2016
czwartek

Wrocław Chiny, kraj ludzi i krajobrazów

Miejsce: Centrum Kultury "ZAMEK", pl. Świętojański 1, Wrocław

5000 kilometrów na rowerze, czyli niemal dwukrotność łącznej trasy Tour de France - największego wyścigu kolarskiego świata, przejechał Robert "Robb" Maciąg podróżując po najludniejszym i jednym z największych krajów globu - Chinach. W czwartek 25 lutego o godz. 18:30 będzie można obejrzeć fotorelację z wyprawy oraz porozmawiać z Robertem Maciągiem podczas spotkania we wrocławskim Centrum Kultury "Zamek", wstęp wolny."Po przejechaniu rowerem 5000 km po Chinach nauczyliśmy się jednego – co 100-200 kilometrów to niemal zupełnie inny kraj. Zmieniają się dialekty, potrawy, rysy twarzy i krajobrazy. Tutaj nie można się nudzić. Tutaj co chwilę coś się zmienia a za każdym zakrętem czai się niespodzianka. To nie jest taki oczywisty kraj jak by nam się wydawało. To olbrzymi kraj różnorodności, nieznanych nam zwyczajów i przepięknych krajobrazów."

ROBERT „ROBB” MACIĄG - rocznik 1974. Najlepiej mu w drodze i to nieważne czy rowerowej do Chin czy pieszej po lasach dookoła domu. Wierzy, że w pisaniu najważniejsi są spotkani ludzie i ich historie. Autor kilku książek podróżniczych i strony www.ku-sloncu.org
Dwukrotny laureat nagrody TRAVELER miesięcznika National Geographic (2007 – podróż życia, 2013 – podróżnicza książka roku).
Jeżeli nie pisze to prowadzi  warsztaty etnograficzne dla szkół, współtworzy fundację Szkoły Na Końcu Świata oraz zabiera ludzi w świat z KiribatiClub.
Od 2010 roku mieszka w Górach Kaczawskich, w Krainie Wygasłych Wulkanów.
Podróżuje i pisze (kiedyś bardziej do szuflady) od 1997 roku. Odwiedził ponad 20 krajów i znalazł tam setki przyjaciół i dobrych znajomych. Propaguje naiwną ideę, że „świat jest pełen dobrych ludzi”.
Przygoda z pisaniem książek zaczęła się od samotnej wyprawy po Chinach i półwyspie indochińskim na zwykłym, chińskim rowerze. To właśnie za tę podróż Robb otrzymał swojego pierwszego Travelera. Do tej pory ukazało się sześć książek autorstwa Roberta „Robba” Maciąga: Rowerem przez Chiny, Wietnam i Kambodżę; Rowerem w stronę Indii, Podręcznik Przygody Rowerowej, Tysiąc Szklanek Herbaty, Dobków: Wyspa oraz Henryka Sytnera Wakacje na Dwóch Kółkach. Właśnie za Szklanki , Robb otrzymał drugiego Travelera , Nagrodę im. Stanisława Szwarc-Bronikowskiego w Konkursie Książka Podróżnicza Roku MEDIATRAVEL 2012 oraz wyróżnienie w konkursie Magellana.


Cykl "Kultury świata"
Chiny, kraj ludzi i krajobrazów - slajdowisko i spotkanie z Robertem Maciągiem
25 lutego (czwartek) godz. 18:30, wstęp wolny
Centrum Kultury "Zamek", pl. Świętojański 1, Wrocław

www.zamek.wroclaw.pl 
www.facebook.com/ckzamekwro