Kalendarz

3 lip 2016
niedziela

Szczecin Niedzielny Koncert Południowy

Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich Szczecin

3.07.2016 (niedziela), godz. 12.00, Sala Księcia Bogusława X (223 miejsca, wejście B z Dużego Dziedzińca), bilety: 5 zł normalny, 3 zł ulgowy

 

Zespół muzyki dawnej  Musica Antiqua Inovroclaviensis z Młodzieżowego Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu

Kierownictwo artystyczne: Danuta Szyma, Izabela Szyma-Wysocka

 

W programie muzyka świecka i sakralna z dworów Europy w wykonaniu wokalno-instrumentalnego zespołu muzyki dawnej z Inowrocławia.

 

Zespół muzyki dawnej „Musica Antiqua Inovroclaviensis” z Młodzieżowego Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu rozpoczął działalność w 1979 roku. Jego skład osobowy zawsze wywodzi się z chóru „Inovroclaviensis Cantans”. Od ponad 37 lat tworzą go kolejne pokolenia dzieci i młodzieży, które ożywiają zamkniętą w partyturze muzykę z dawnych wieków.

Zespół z Inowrocławia to młodzi pasjonaci muzyki dawnej i kultury dworu polskiego na tle dziedzictwa europejskiego. Koncerty w kostiumach renesansowych, subtelna muzyka, historyczne instrumenty jak fidel, rebec, viole da gamba, lutnia, flety, krumhorny oraz pieśni i tańce z dworów Europy tworzą niepowtarzalny klimat dawnych epok. Repertuar chóru i zespołu obejmuje muzykę świecką i sakralną z dworów Europy, od średniowiecza przez renesans do początku baroku. Zespół pod kierownictwem artystycznym Danuty Szyma i Izabeli Szyma-Wysockiej w minionych latach był honorowany nagrodami na konkursach i festiwalach.