Kalendarz

10 lip 2016
niedziela

Szczecin Niedzielny Koncert Południowy: Lata 20, lata 30

Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich Szczecin

10.07.2016 (niedziela), godz. 12.00, Sala Księcia Bogusława X (223 miejsca, wejście B z Dużego Dziedzińca), bilety: 5 zł normalny, 3 zł ulgowy

 

Wystąpi kwartet smyczkowy A. Quartet (Katowice).

 

W programie muzyka rozrywkowa dwudziestolecia międzywojennego, m.in. piosenki Władysława Szpilmana, Henryka Warsa i Jerzego Petersburskiego w opracowaniu na kwartet smyczkowy.

 

Zespół A. Quartet istnieje od początku 2000 roku. Ma w swym repertuarze utwory różnych stylów i epok. Na koncertach A. Quartet można usłyszeć: jazz, blues, muzykę z filmów, musicali i operetek, muzykę pop, lat 60-tych, muzykę taneczną, w tym latino oraz muzykę klasyczną.

Początek istnienia zespołu wiąże się z teatrem Cogitatur, gdzie między innymi odbył się ich pierwszy koncert autorski pt. „A. Quartet wieczorową porą” z udziałem profesjonalnej pary tanecznej.

Istotnym projektem kwartetu były przedstawienia muzyczno-taneczno-poetyckie współtworzone z artystami niemieckimi, inspirowane polską poezją romantyczną. Przedstawienia odbywały się zarówno w Polsce jak i w Niemczech. Ważnym wydarzeniem w historii kwartetu był również występ na śląskiej premierze filmu „Zemsta” wg A. Fredry w reż. A. Wajdy, na której kwartet wykonał utwory muzyki salonowej. W marcu 2003 roku zespół uczestniczył w „Tygodniu polskim”, który miał miejsce w instytucie Goetheanum w Dornach, w Szwajcarii. W roku 2003, 2004 oraz 2005 zespół brał udział w festiwalu kultury skandynawskiej „Nordalia”. W 2006 r. kwartet brał udział w programie radiowym nagranym dla polonijnego Polskiego Radia w Nowym Yorku.