Kalendarz » Polska

    Brak wydarzeń.

Altanka

Autor: Klaudia Jaissle 10 listopada 2013, Marki

Ciepły, jesienny dzień. Słońce wędrujące nisko po nieboskłonie odsłaniało bogactwo pagórzystego krajobrazu. Promienie oświetlały liście drzew tak, jakby głaskały je czule, czasem wstydliwie chowając się za pierzynę obłoków. Wówczas wszystkie kolory ziemi ukazywały się w całej swojej krasie, mieniąc się w przebarwiającym się listowiu.

Ciepłe barwy tworzyły paletę sepii, ochry oraz innych mieszanek brązów, żółci oraz zieleni. Gdzieniegdzie pojawił się karminowy akcent, ożywiający całość niczym czerwony punkt w malarstwie flamandzkim. Natura z dumą prezentowała całą gamę odcieni, niczym jesienny paw oczarowujący rozłożystym ogonem zauroczonych widzów.

Między wzgórzami wił się strumyk. Bystra woda szemrała wesoło, jakby chciała opowiedzieć historię zakochanych, którzy na granitowej kolumnie altanki zawieszonej tuż nad strumieniem wyryli znak w kształcie serca. Inni, jak bywa tu w zwyczaju, na metalowych rzeźbieniach zapięli kłódkę z własnymi inicjałami, chcąc na zawsze zachować przynajmniej pamięć o swych uczuciach.

 Wyryte na granicie serce, wypisane na zamkniętej kłódce inicjały wprawiają w rozmarzenie i przywodzą na myśl młodzieńczy zapał miłosny. W głowie rodzą się pytania: czy był to początek związku dwojga młodych ludzi? Czy może stało się to znakiem obietnic składanych szeptem przy wymianie zapamiętałych pocałunków? A może serce wyrył skryty wielbiciel, tu w górach zostawiając ślad swojej rozpaczy, bądź nadziei? Czy wreszcie było to scementowanie związku, potwierdzenie stałości i wierności między kochankami?

Wystarczyłoby wsłuchać się w cichy szmer strumyka, aby spróbować poznać odpowiedzi na te i inne pytania. Pomocne mogłyby się okazać również szumiące drzewa otaczające altankę, bowiem to o nie swe dłonie opierali czuli przybysze.

Oddaj swój głos:
(7)
(>0)

Biznes »

3 lutego 2016 Regionalne Property Forum Katowice 11-12 lutego 2016 r. Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach   Główne tematy...
28 stycznia 2016 Europejski Kongres Gospodarczy po raz ósmy zagości w Katowicach Główne nurty tematyczne   Katowice, 28 stycznia...