Polska: Zakrzewo

Joachim Mielke

Salon słowa

            Urodził się 18 sierpnia 1962r. w Złotowie. Ukończył Technikum Górnictwa Naftowego w Pile. Pracował w Spółdzielni Kółek Rolniczych w Zakrzewie, a potem na gospodarstwie rolnym, odziedziczonym po rodzicach. Jego przygoda z poezją rozpoczęła się w ósmej klasie szkoły podstawowej i ciągle trwa.

 

Pierwsze swoje wiersze wysłał na konkurs w wieku 30 lat. Był to konkurs „Razem inaczej” w Pile, zdobył tam wyróżnienie. W konkursie „Boże Narodzenie” w Szczecinku zajął 3 miejsce a w konkursie „Przekazuję ci znak pokoju” (Bydgoszcz) – miejsce pierwsze.

 

Był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany także w innych, m.in. zdobył wyróżnienie za aforyzm w ogólnopolskim konkursie w Nowym Targu. Jego wiersze były i są publikowane w prasie ogólnopolskiej i regionalnej. Znalazły się też w almanachu poezji religijnej pt.:„A duch wieje kędy chce” (Lublin).

 

Jest wiernym czytelnikiem Biblioteki Publicznej mieszczącej się w Domu Polskim w Zakrzewie, gdzie często zasiada w jury konkursów poetyckich dla dzieci i młodzieży.