Polska: Łódź

Leszek Kułakowski

Na pięciolinii

Leszek Kułakowski  – kompozytor, pianista jazzowy, teoretyk muzyki, pedagog, zwany przez krytykę "wizjonerem jazzu". Kompozytor ponad 150 utworów jazzowych na zróżnicowane obsady instrumentalne i instrumentalno-wokalne, od zespołów jazzowych po big-bandy i orkiestry symfoniczne. Kułakowski tworzy także muzykę współczesną, jest zwany guru "trzeciego nurtu" - łączącego muzykę współczesną z jazzem. 

Leszek Kułakowski jest profesorem zwyczajnym i dyrektorem Instytutu Muzyki Akademii Pomorskiej w Słupsku orazAkademii Muzycznej w Gdańsku, prowadząc klasę kompozycji, a także kierownikiem i założycielem kierunku "Jazz i muzyka estradowa". Fascynacja muzyką i osobowością Krzysztofa Komedy inspiruje Kułakowskiego do organizacjiKomeda Jazz Festival w Słupsku i Gdańsku, by kultywować i rozwijać twórczo dzieło Krzysztofa Komedy, zwanego "Chopinem Jazzu".

Już pierwszy Piknik u Grohmana stał się miłym spotkaniem rodzinnym przy wspaniałej muzyce na żywo.

Kolejne spotkanie na trawnikach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej uświetni Leszek Kułakowski Ensemble Piccolo z udziałem Piotra Kułakowskiego oraz Jacka Pelca.

 

Sobota, 13 lipca 201 godzina 15-19

Piknik u Grohmana

Łódź, ul. Tymienieckiego 22/24

 

Łódzka Specjalna Strefa, tym razem, Muzyki i Zabawy!

 

W razie niepogody koncerty (bez pikniku) odbędą się w Sali Konferencyjnej odrestaurowanej fabryki Ludwika Grohmana. 

Godziny rozpoczęcia: 15:30 oraz 17:00.

W tym przypadku liczba miejsc ograniczona.

 

www.Q4Q.pl