Polska: Zielona Góra

Jarosław Jaros

Ludzie sceny

 Początek mojej działalności artystycznej przypada na połowę lat dziewięćdziesiątych. Była to tak zwana "poezja śpiewana" i piosenka turystyczna. Jednak, to zamiłowanie do kabaretu zaskutkowało rozpoczęciem pracy na scenie i estradzie.

W 1998 roku założyłem kabaret Słuchajcie, który opuściłem w 2003 roku, aby rozpocząć pracę w kabarecie Grzegorz Halama Oklasky, która trwa do dzisiaj.

Od 2011 roku występuję także solowo, łącząc w całość swoje artystyczne pasje, czyli piosenki z kręgu "krainy łagodności"i kabaret.

 

"Nie jestem już artystą młodego pokolenia i nie jestem jeszcze artystą starszego pokolenia. Nazwijmy mnie zatem artystą średniego pokolenia."

Współtworzę kabaret Grzegorz Halama Oklasky.
Występuję również z solowo z autorskimi piosenkami z programem „Chyba piosenki”.
Innymi słowy: piszę, komponuję, występuję.

 

1998 – 2003 – kabaret Słuchajcie (byłem ojcem założycielem, liderem, managerem, autorem i aktorem).

2003 – „do obecnie” – kabaret Grzegorz Halama Oklasky (aktor, autor).

2011 – „do obecnie” – Jarosław Jaros solo – występuję solowo, łącząc w całość swoje artystyczne pasje, czyli piosenki z kręgu „krainy łagodności” i kabaret.

 

Pojawiam się w programach telewizyjnych (TVP1, TVP2, POLSAT, COMEDY CENTRAL, HBO) i radiowych (przede wszystkim Polskie Radio „Trójka”).

 

Współpraca z Grzegorzem Halamą rozpoczęła się prawdopodobnie w 2001 roku, ale trudno to dokładnie ustalić. Od 2003 występujemy razem na scenie. W programie „Humor i papierosy” prowadziłem wywiad z panem Józkiem. W programie „wygłupy przez duże W” pojawiałem się znacznie częściej. Aktualnie przedstawiamy program „Żule i bandziory” i pojawiam się bardzo często.

 

Oprócz wspólnych występów z Grzegorzem mamy za sobą cykliczny program dla telewizji Polsat „O rety! Kabarety!”. Przez 9 lat nagrywaliśmy też audycje do radiowej „Trójki”.

 

Wydaliśmy CD z programem „Humor i papierosy”, DVD z programem „wygłupy przez duże W”, a obecnie jest przygotowane kolejne DVD z programem „Żule i bandziory” (udostępniliśmy materiał w całości w youtube‚ie).