Polska: PODKARPACKIE

Piotr Kowalczyk

fotografia/podróże

Piotr Kowalczyk - podróżnik, geograf i pilot wycieczek. Miłośnik kultury Azji i podróży do miejsc poza utartymi szlakami. Prowadzi serwis Globtroterzy.net, jest autorem festiwalu podróżniczego Tydzień Ziemi na Uniwersytecie Szczecińskim. Pasjonat fotografii i kolekcjoner skamieniałości.

Prelekcją Piotra Kowalczyka „Sahara – pustynia niejedno ma imię” zakończy się wiosenna edycja Krośnieńskich spotkań z podróżnikami.

 

Setki kilometrów przemierzone po Saharze, wśród kamieni, piasku, wydm, kóz, nieistniejących dróg i miejscowej ludności. Miasta leżące pośrodku niczego i wielkie pustkowia, a także przemytnicy narkotyków, cień Al-Kaidy i zaminowane obszary. Najdłuższy pociąg świata oraz jedno z największych znanych cmentarzysk okrętów. Poszukiwania wraków statków, które rzekomo nie istnieją. Boże Narodzenie spędzone wśród rodziny mauretańskiej. Wszechobecne kozy, zarówno na ulicach jak i w domach tamtejszych mieszkańców.

 

O tym wszystkim będzie można usłyszeć 8 czerwca o godz. 18.00 w Piwnicy PodCieniami, ul. Rynek 5, w Krośnie. Wstęp wolny. Organizatorem spotkań jest Muzeum Rzemiosła w Krośnie, a patronami medialnymi są Polskie Radio Rzeszów, Tygodnik Nowe Podkarpacie, portale Krosno24, Imprezy Podróżnicze, a także portal i telewizja tvPodkarpacie.pl. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna.