Polska: Poznań

MARCIN „KAKTUS” OBAŁEK

fotografia/podróże

MARCIN „KAKTUS” OBAŁEK
Poznaniak, mieszkaniec Grunwaldu. Podróżnik, organizator wypraw, pilot wycieczek, obrońca przyrody, przewodniczący Stowarzyszenia „Czysty Świat” oraz członek zarządu Fundacion Munde Puro w Boliwii. Piewca polskiej myśli technicznej – pomysłodawca i kierownik Traktoriady – Wyprawy Ursusem do Ameryki Południowej oraz wyprawy „Konno Dookoła świata”. Z wielu interesujących podróży, jakie odbył w ostatnich latach, na uwagę zasługują „Jedwabnym szlakiem do Indii” i wyprawa transsaharyjska starym landcruiserem do Senegalu i Mali.
Inicjator, współorganizator i kierownik polskich badań archeologicznych w Boliwii pod banderą Ekspedycji Amazońskiej. Nominowany do nagrody Travelery magazynu National Geographic, laureat Festiwalu Filmów Podróżniczych w Sopocie, sternik dłubanki na Rio Beni i właściciel małego poletka z kilkoma bananowcami na Pogórzu Yungas, organizator Podlaskiego Festiwalu Kultur i Podróży ToTuToTam. Na co dzień zajmuje się edukacją ekologiczną i …. planowaniem kolejnych szalonych wypraw.

Ursusem przez Amerykę Południową - spotkanie z ekscentrycznym podróżnikiem w Centrum Kultury Zamek

Czy da rade przejechać poczciwym Ursusem  przez dżunglę amazońską, ośnieżone przełęcze andyjskie, największe słone jezioro świata, gorącą pustynię Atacama, pola gejzerów i bezkresną pampę ? Odpowiedź brzmi - TAK.
Marcin Obałek będzie gościem kolejnego spotkania podróżników w ramach cyklu "kultury świata" w leśnickim Centrum kultury ZAMEK, które odbędzie się w czwartek 24 września o godz. 18:30.  Tematem spotkania będzie nietypowa, ekstrawagancka opowieść o podróży ... czyli traktorem przez drogi i bezdroża Ameryki Południowej. Podróż, która doprowadziła m.in. do rozpoczęcia prac archeologicznych w Amazonii boliwijskiej i odkrycia ciekawych miejsc i nikomu do tej pory nieznanych obiektów. Rozpoczęta w 2002 roku ekspedycja doczekała się kolejnych etapów, podczas których Ursus pokonał ponad 20 000 km dróg, łąk, pól i nieużytków Urugwaju, Argentyny, Boliwii, Chile i Peru. Marcin uchyli również rąbka tajemnicy co do planów przyszłorocznego etapu wyprawy Ursusem przez Afrykę do której w tej chwili trwa nabór ochotników.Więcej szczegółów na www.Traktoriada.org

Spotkanie w ramach cyklu kultury świata: Traktoriada czyli Ursusem przez drogi i bezdroża Ameryki Południowej
Gość: Marcin Obałek
24 września, czwartek, godzina 18:30-20:00, wstęp wolny
Centrum Kultury Zamek, pl. Świętojański 1, Wrocław

 

www.zamek.wroclaw.pl

www.facebook.com/ckzamekwro