Polska: POMORSKIE

Przemysław Grządziela

Ludzie sceny

Przemysław Grządziela - niewielu ludzi kocha tak mocno dzieci i teatr. Połaczenie piękna sztuki z młodym odbiorcą pozwala doświadczać wielu wrażeń wszystkim.  Serce oddał pięknu tworzenia dla bardzo trudnego odbiorcy. Swą grą, pełną fascynacji ruchem, gestem czy uśmiechem czaruje młodych ludzi i nie pozostają obojętni na jego sztuke także dorośli widzowie. Przedstawia świat piękny, czarodziejski. Uczy, bawi i pozwala doświadczać nowych zdarzeń i emocji.

 

A zarazem dyrektor, tancerz, mim, clown, marionetkarz, reżyser, choreograf, kompozytor, scenograf, księgowy i kierowca. Wieloletni solista baletu, m.in. w Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu, Teatrze Wielkim w Poznaniu, Operze Bydgoskiej i Wrocławskim Teatrze Pantomimy Henryka Tomaszewskiego.

 

Teatr Pinezka z Gdańska od 1980 roku bawi widzów na ulicach i placach całego świata (m.in. Ekwador, Meksyk, USA, Rosja, Turcja, Ukraina, Palestyna, Egipt, Chiny i prawie wszystkie kraje Europy). W listopadzie 2009 występował w Kennedy Center w Waszyngtonie DC. Zapraszany na największe festiwale teatralne na świecie i zdobywca wielu nagród.

            Spektakle teatru łączą w sobie elementy magii teatru i cyrku. Jarmarczna clownada jest wybuchową mieszanką pantomimy, tańca, akrobacji, masek, marionetek, szczudeł, żonglerki i improwizacji z publicznością, czyli świetną zabawą dla widza w każdym wieku.

            Przedstawienia odrywają publiczność od szarej rzeczywistości i porywają w świat bajki i radosnego dzieciństwa, bo przecież w każdym jest dziecko.

 

Spektakl teatralny dla dzieci

 

Teatr Pinezka „Trollowisko”

"Trollowisko" - Clown Pinezka przenosi się razem z widzami do fantastycznej bajkowej krainy Kurdululum, gdzie mieszkają Elfy i Krasnoludki. Zły Troll zagraża całej krainie. Clown Pinezka musi walczyć ze Złym Trollem, aby wyzwolić krainę Kurdululum spod tyranii Trolla.

Czas: 50 min.

       

„Plama” Gdański Archipelag Kultury

Ul. Pilotów 11, 80-460 Gdańsk

Tel. 58 557 42 47

www.plama.art.pl