Alicja Pilarczyk

Na pięciolinii

Alicja Pilarczyk jest absolwentką Akademii Muzycznej w Poznaniu (filia w Szczecinie), Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie, Akademii Sztuki w Bernie oraz Akademii Muzycznej i Sztuk Performatywnych we Frankfurcie nad Menem. Pracowała pod okiem takich profesorów jak Henryk Tritt, Tadeusz Gadzina czy Bartłomiej Nizioł. Duży wpływ na jej rozwój mieli Patrick Jüdt, Hae Sun Kang, GiorgiosPanagiotidis, JagdishMistry, MeliseMellinger czy GraemeJennings.

Od wielu lat jej zainteresowania skupiają się na muzyce kameralnej i muzyce współczesnej. W październiku 2015 ukończyła stypendium przy Ensemble Modern (IEMA) we Frankfurcie. Jako kameralistka występowała na festiwalach takich jak FestivalKurtaga (Berno), Lucern Festival, Allegro Vivo (Horn, Austria), ManiFest (Paryż), Gaudeamus Musikweek (Utrecht), AchtBrücken (Kolonia), Kursy Muzyki Nowej w Darmstadt czy Warszawska Jesień. Od roku współpracuje z inżynierem dźwięku Laurą Endres wykonując muzykę na skrzypce i live electronics, m.in. Pierra Bouleza czy Unsuk Chin.

Jest asystentką w Pracowni Sztuki w Przestrzeni Publicznej i Muzyki Eksperymentalnej w Akademii Sztuki w Szczecinie, członkiem PlAtform Ensemble oraz występuje z Baltic Neopolis Orchestra.

 

Niedzielny Koncert  Południowy

31.01.2016 (niedziela), godz. 12.00 - sala księcia Bogusława X(wejście B z dużego dziedzińca), bilety: 5 zł normalny, 3 zł ulgowy

 

Alicja Pilarczyk – skrzypce

Paweł Maślanka – skrzypce

Anna Paras – fortepian

 

W programie koncertu m.in. sonaty na skrzypce i fortepian L. van Beethovena i A. Rutkowskiego.