Polska: Wrocław

Małgorzata Świątek

fotografia/podróże

Pasja to czasem cos takiego, co przytrafia nam się w czasoprzestrzeni naszego życia wcale nie od samego początku. Bywa, że szuka nas, przygląda się nam i z nienacka atakuje swym pięknem. Tak jest w przypadku pani Małgorzaty Świątek. To, co my mijamy w pogoni za ... Artystka utrwala fotografią mnóstwo "rzeczy" małych, niewidocznych dla zabieganych, ale jakże pięknych, niepowtarzalnych i delikatnych w swym wyrazie. Należy się ukłon (co niniejszym czynię) w stronę pani Małgorzaty za to, że dzięki Jej pasji mamy okazje zobaczyć to, co dla nas skryte, niedostrzegalne.

                                                                                                                                                                                      JW

 

Fotografią interesuję się od 2008 r. Od tamtego czasu  baczniej przyglądam się otaczającemu mnie światu. Szczególną moją uwagę przyciągają obiekty niezauważalne dla innych. Fascynuję się makrofotografią, która pozwoliła odkryć całkiem nowy, bogaty świat wrażeń. Skupiałam się głównie na małych zwierzętach i takich elementach roślin, które nie są widoczne gołym okiem. W moim małym ogrodzie dostrzegam wielu nieznanych mi wcześniej mieszkańców. Ten świat, pokazany z bliska, w powiększeniu, w przestrzeni różnorodnych barw pozwolił mi odkryć swoje tajemnice. Aparat fotograficzny stał się nierozłącznym towarzyszem wszelkich moich wyjazdów i wędrówek. Fotografuję aparatem Sony A57. Do makrofotografii używam głownie obiektywu Tamron AF SP 60 f/2, Industar 2,8/50 61L oraz Helios 44M2/58
Oprócz fotografii  interesuję się także aktywną turystyką, szczególnie górską oraz muzyką jazzową.
W swoich zbiorach fotograficznych oprócz makrofotografii posiadam także zdjęcia koncertowe, zdjęcia krajobrazów górskich, zwierząt, architektury miejskiej oraz zdjęcia potraw kulinarnych.
Mam 58 lat. Jestem nauczycielem w Zespole Szkół Ekonomicznych im Jana Pawła II w Głogowie.

 

 

„W przestrzeni barw”  - wystawa fotografii Małgorzaty Świątek
wystawa od 4 do 30 stycznia 2016, wstęp wolny

Klub "Pod Kolumnami", pl. św. Macieja 21, Wrocław

 

www.kolumny.art.pl

www.facebook.com/kolumny