Polska: Gliwice

Erith Thurisaz

młode talenty
To zjawisko, a nie tylko muzyka i młoda Istota ziemska (chociaż nie jestem tego do końca pewna). W tak młodziutkim ciele tak dużo ekspresji, wdzięku, talentu i magii. To jest piękne i inspirujące. Jest nadzieją i chciałabym, by była spełnioną dla siebie i dla nas ...
 
Utwory Erith, odkąd kilka miesięcy temu znalazły się w sieci, wywołały bardzo duże zainteresowanie środowiska muzycznego. O jej magicznej twórczości, oprócz wielu dziennikarzy, bardzo pozytywnie wypowiadają się muzycy, m.in. z The Dumplings i Coals. Swoje pierwsze koncerty (www.facebook.com/erithiu/videos) zagrała w październiku i od razu cieszyły się one bardzo dużą frekwencją, a jej występy m.in. na Europejskich Targach Muzycznych CJG, Ars Cameralis i na Festiwalu Filmów Niezależnych Kiloff zaczęły potwierdzać przewidywania wielu mediów:

"Erith to muzyczny wulkan, który za chwilę wybuchnie! - mówią ludzie z branży, porównując ją do Björk i Fever Ray..."
KręciołaTV
 
"Erith sama pisze teksty, sama komponuje. Nie potrzebuje wielkiego studia, sali prób, wystarcza jej własne mieszkanie. Kilka miesięcy temu postanowiła opublikować swoje utwory w internecie, nie zdając sobie sprawy z tego, jak szybko jej twórczością zainteresuje się branża muzyczna."
"off control" Czwórka - Polskie Radio

"Przeniosłem się w jakąś taką krainę baśniowości. Całkowicie oderwałem się od rzeczywistości"
"Trochę Kultury" TVS

"To nowa nadzieja muzyki alternatywnej (...)"
5kilokultury.pl

"O skrywającej się pod tajemniczym pseudonimem Erith Martynie Biłogan z Gliwic już niedługo będzie głośno. Choć od kilku lat tworzy różną muzykę, w różnych składach, to właśnie jej solowy projekt może zapewnić oczekiwany sukces. Proste, choć niebanalne kompozycje łączące muzykę akustyczną zawierającą elementy folku (...)".
Pokladykultury.pl

"Erith to utalentowana artystka i wokalistka z Gliwic. (...) Eteryczny wokal Erith, w połączeniu z akompaniamentem gitary, przywodzi na myśl fantastyczne, baśniowe światy. Podobne skojarzenia budzi zresztą dopracowana warstwa wizualna jej twórczości. (…)".
Gazeta Wyborcza

"Jej magiczny, mocny, ale jednocześnie delikatny głos przepięknie współgra z muzyką, na którą składają się elektroniczne dźwięki przeplatane elementami folkloru. (...)".
Soundrive.pl

"Na scenie nie potrzebuje akompaniamentu zespołu i dużej ekipy, wystarczy jej swój własny sprzęt, gitara, wyobraźnia i kreatywność aby porwać zachwyconą publikę. Muzyka Erith ma w sobie coś niecodziennego, eterycznego i baśniowego. Niełatwo słowami oddać oryginalną atmosferę unoszącą się w powietrzu podczas wczorajszego koncertu."
slaskibeton.blogspot.com
 
Erith - muzyczna nadzieja 2016 roku!
Gliwicka artystka została nominowana w kategorii "nadzieja 2016 roku" w plebiscycie organizowanym przez prestiżowy portal muzyczny somusic.pl! Jest to kolejny dowód na to, że muzyka dwudziestojednoletniej Erith ma w sobie coś magicznego, co może przynieść jej w tym roku wiele sukcesów!
 

 
Możemy być dumni z tego, jak szybko kariera młodej gliwiczanki nabiera rozpędu! Od kilku dni w sieci dostępny jest jej najnowszy utwór Speed Of Light: https://youtu.be/YNx5g5fbdtA. W najbliższy czwartek zagra w Warszawie (2koła), w piątek w Poznaniu (Alternativa Club), a 22.01 zaprezentuje się publiczności w Krakowie (Pub Pod Ziemią).
 
Głosować można tutaj: http://www.somusic.pl/2015/12/23/wybierz-najlepszych-somusic-2015/
 
 
https://www.facebook.com/erithiu
erithiu@gmail.com