Polska: Gliwice

Bartłomiej Wadas

fotografia/podróże

Podróże, podróże, wielu z nas zazdrości innym możliwości zwiedzania cudownych miejsc i okolic. Jeżeli jest to zazdrość wynikająca z ciekawości świata - niech tak czynią nadal, ale ... może tez sami niech zaczną zwiedzać - najpierw swiat wokół siebie i zataczając kolejne kręgi dalej i dalej ... Podróżując podglądamy obcy nam świat i pamietajmy, że i nas podglądaja mijani ludzie. To wspaniała okazja poznawania ludzi, ich kultury i sposobu na ich własne przeżycie życia ... zazdrość jest wygodna, bo nie trzeba ruszac się z miejsca ... jażyczę zazdrości pobudzającej do działania, nasladowania fajnych przykładów i atrakcyjnego spędzania czasu ... tak, jak to robi ten trzydziestoparolatek ...

 

Bartłomiej Wadas (Gliwice) – rocznik 1975. Z wyboru nigdy nie należał do organizacji propagujących turystykę górską. W turystyce, podróżach i wyprawach ukierunkowany przede wszystkim na wschód. W 2003 roku założył i do dnia dzisiejszego prowadzi stronę internetową www.beskid-niski.pl. Współautor przewodnika turystycznego “Beskid Niski. Od Komańczy do Wysowej”.

 

Miłośnik gór wszelakich a przede wszystkim Beskidu Niskiego. Jako podróżnik amator odwiedził w ostatnich latach Wietnam, Kambodżę, Gwatemalę, Nikaraguę, Honduras, Salwador, Tajlandię, Malezję, Singapur, Indie, Uzbekistan, Gruzję. Ponadto pasjonat lotnictwa, od blisko 30 lat kibic Piasta Gliwice i miłośnik dobrej książki.

 

 

Prelekcją Bartłomieja Wadasa „Good morning Vietnam i … Kambodża też” rozpoczynamy tegoroczną edycję Krośnieńskich spotkań z podróżnikami.

 

Podróżnik zaprasza na opowieść o dalekiej Azji. Tym razem odwiedzimy najbogatsze państwo świata, spędzimy noc w nigdy nie zasypiającym Bangkoku, obejrzymy jeden z cudów świata czyli Angkor Wat. Popłyniemy łodzią w głąb delty Mekongu, sprawdzimy czy w Sajgonie jest aż taki sajgon. Wykąpiemy się w Morzu Południowochińskim. Będziemy jednymi z 45 milionów użytkowników wietnamskich motorków. Wejdziemy w głąb tuneli Vietkongu, zdobędziemy słynne Hamburger Hill. Oglądniemy plantacje ryżu a także....

Zapraszamy w podróż do Kataru, Tajlandii, Kambodży i Wietnamu czyli blisko 9000 kilometrów od Polski.

 

Spotkanie odbędzie się 25 stycznia 2016 r., o godz. 18.00 w Piwnicy PodCieniami, ul. Rynek 5, w Krośnie.

Wstęp wolny.

Organizatorem spotkań jest Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Patronat medialny objęli: Polskie Radio Rzeszów, Tygodnik Nowe Podkarpacie, portale Krosno24, Imprezy Podróżnicze, a także portal i telewizja tvPodkarpacie.pl. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Gminy Miasto Krosno.