Polska: MAZOWIECKIE

Bogusław Kaczyński

pamiętajcie o ogrodach

Nigdy nie było mi dane poznać osobiście pana Jerzego Waldorffa i pana Bogusława Kaczyńskiego. Dlaczego mówię tu o obu Panach? To Osobistości o nieziemskim wymiarze wiedzy, kultury i szacunku dla innych. Słuchając Ich nabierało się ogromnego szacunku do wszystkiego o czym mówili i do WSZYSTKICH PRZEDTSAWIANYCH OSÓB. Nawet jeżeli była to krytyka, to z gatunku tych, za która jesteśmy wdzięczni.

Bogusław Kaczyński pozostanie dla mnie niedoścignionym wzorem wiedzy, kultury osobistej, elegancji dzisiaj zapomnianej. Jego rozpacz z powodu niekorzystnych zmian kulturowych w kraju i odejścia od tego, co wartościowe na rzecz tego, co nowe, bardzo często nijakie (chociaż dobrze wiemy, że wiele z nowopowstałych dzieł jest z wysokiej półki). Rozpaczał nad miernotą i bylejakościa kulturową ostatnich lat.

szkoda, że odszedł, bo od niewielu można się jeszcze czegoś nauczyć (a mam tu na myśli profesora Miodka czy Janusza Antczaka i Jego Małżonkę - Jadwigę Barańską ... jeszcze kilka Osób mozna dopisac do tego grona, szkoda, że nie ma tu wschodzących nazwisk) ...

 

Panie Bogusławie,

dziękuję, w imieniu nas wszystkich, za to, że mogliśmy czerpać ze źródełka Pana wiedzy ... szkoda, że już wyschło, bo pić się chce okrutnie ...

 

 

 

ZMARŁ BOGUSŁAW KACZYŃSKI -- ostatnia rozmowa o życiu, karierze, wartościach ...

 


Odszedł jeden z ostatnich Arystokratów Ducha, Słowa, Intelektu... O śmierci Bogusława Kaczyńskiego poinformował był Tadeusz Daszkiewicz, doradca prezydenta, pisząc na swoim Twitterze między innymi: „(…) Bogusław Kaczyński miał nieocenione zasługi w popularyzacji muzyki poważnej. Opowiadał o niej ze swadą i wielką kompetencją (…)”. To fakt, był nazywany "najwybitniejszym od czasu Jerzego Waldorffa" [polskiego pisarza i publicysty, recenzenta muzycznego m.in. "Kuriera Porannego" – przyp. red.] genialnym popularyzatorem muzyki w Polsce.

A TAK NIEDAWNO PRZECIEŻ PISAŁEM...:

Uwielbiany przez rzesze melomanów dziennikarz, publicysta i krytyk muzyczny, przyjął jeszcze jedną ważną społecznie rolę. Ten Wybitny Fachowiec, Fascynat, Zapaleniec -- dla wielu tysięcy osób dotkniętych udarem mózgu stał się wzorem. Pokazał, że siłą ducha pozytywnym myśleniem, uporem, dyscypliną, ciężką pracą podczas rehabilitacji można pokonać chorobę. W 2007 roku przeżył rozległy udar mózgu. Po kilku miesiącach wyszedł o własnych siłach ze szpitala. Teraz swobodnie rozmawia, opowiadając o tym jak zmieniła go choroba i o tym, że choć wcale nie było łatwo zawsze miał nadzieję.

NIESTETY, NASZ KOCHANY BOGUSŁAW KACZYŃSKI ZOSTAŁ „WYAUTOWANY” I ZMARGINALIZOWANY PO CHOROBIE. OBECNIE, WIADOMO, NIKT O NIKOGO SIĘ NIE UPOMNI W DOBIE TOTALNEJ ZNIECZULICY, WREDNEJ GLOBALIZACJI OBOJĘTNOŚCI – WSZECHPANUJĄCEJ HUCPY, BEZHOŁOWIA, UKŁADÓW, KOLESIOSTWA I DOMINACJI WSZELAKIEJ „CELEBRYCKIEJ” MIERNOTY!

Bogusław Kaczyński -- ur. 2 maja 1942 w Białej Podlaskiej – dziennikarz, wybitny publicysta i krytyk muzyczny, popularyzator opery, operetki i muzyki poważnej, teoretyk muzyki, twórca telewizyjny, animator kultury, prezenter i autor wielu programów w TVP -- zmarł dzisiaj w wyniku kolejnego wylewu.

Jest autorem serii płytowej "Bogusław Kaczyński – Złota Kolekcja". Prowadził transmisje telewizyjne najważniejszych wydarzeń muzycznych w kraju i za granicą, m.in.: Konkurs Chopinowski, Konkurs im. Henryka Wieniawskiego, koncerty Pavarottiego, Placido Domingo, jubileusz Filharmonii Narodowej, festiwal w Opolu, Koncerty Noworoczne z Wiednia, konkursy Eurowizji. Między innymi: przez 29 lat -- od 1982 dyrektor Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy.

------------------------------------------------------------------------

PRZYPOMINAM ZATEM OSTATNIĄ Z NIM ROZMOWĘ... - POD LINKIEM : http://marrjr.salon24.pl/692731,boguslaw-kaczynski-ostatnia-rozmowa-o-zyciu-karierze-wartosciach