Egminy.eu » DOLNOŚLĄSKIE » Wrocław

Kalendarz » Wrocław

    Brak wydarzeń.

Eco-Biznes » Wrocław

16.I.2014 r. do Zamku "KSIĄŻ" odbyła się (pod honorowym patronatem Wicepremier, Minister Infrastruktury i Rozwoju Regionalnego, Pani Elżbiety Bieńkowskiej), ciekawa ze względu na znaczenie dla rozwoju regionu oraz dla biznesu i turystyki w tym "uzdrowiskowej", - Międzynarodowa Konferencja  - pt: &q...
Uczestnicząc w wielu ciekawych i inspirujących wydarzeniach nie bardzo nadążam z przetwarzaniem absorbowanej wiedzy pod określone bieżące czy też przyszłe potrzeby ale nikt tego mniej lub bardziej instytucjonalnie nie robi, by taką wiedzę szerzej wykorzystać. Ten deficyt wyraźnie widać na portalach i stronach cykliczny...
Notatka ze spotkania w dniu 10.VI.2013 na Uniwersytecie Wrocławskim z udziałem europarlamentarzystów;  Lidia Geringer de Oedenberg  oraz Jacek Protasiewicz  w ramach inicjatywy cyklu spotkań zatytułowany...
Witam w nawiązaniu do debat na forum "KONGRESU MSP", przesyłam notatkę z "debaty o Europie Przyszłości" i nowego narzędzia oddziaływania "SEMESTRU EUROPEJSKIEGO" oraz link do wywiadu Szefa „FAKRO” (uczestnika kongresu z własnym stoiskiem) pt; "dlaczego Polacy mają być gorsi od...
Wrocław

W najbliższy weekend 24-26 maja 2013 roku zapraszamy do odwiedzenia Centrum Kultury Zamek w Leśnicy we Wrocławiu, gdzie będzie odbywał się jeden z największych polskich konwentów fantastycznych - IX Dni Fantastyki. Podczas imprezy będzie można spotkać twórców literatury SF, autorów komiksów, fanów Gwiezdnych Wojen przebranych w stroje z sagi Lucasa, czarownice, magów i mnóstwo barwnych postaci. Konwent rozpoczyna się w sobotę o godzinie 10.00.


Program: http://dnifantastyki.pl/index.php?go2=program

Edward Lee gościem Dni Fantastyki

Udział w imprezie zapowiedział Edward Lee. Jest autorem kilkudziesięciu książek z gatunku horroru, specjalistą od prozy ekstremalnej, wychodzącym naprzeciw oczekiwaniom czytelników spragnionych kontaktu z literaturą przekraczającą granice wszelkiego tabu.

Przez jakiś czas Lee służył w amerykańskim wojsku, a potem w siłach policyjnych stanu Maryland. Praca mundurowego nie pociągała go tak jak pisanie horrorów, lecz długo nie mógł uwolnić się od uniformu. Piętnaście lat spędził dzieląc swój czas pomiędzy pracę zawodową a na poły hobbystyczne wymyślanie literackich koszmarów. Dopiero w 1997 roku udało mu się całkowicie poświęcić pisarstwu. „Sukub” będzie powieściowym debiutem Edwarda Lee w Polsce.

Autor jako jedno z głównych źródeł swoich inspiracji wymienia Howarda Philipsa Lovecrafta, którego „mitom Cthulhu” poświęcił serię powieści. W 2006 sfilmowano jego nowelę „Header”. W 2012 roku gościł w Polsce na Polconie we Wrocławiu. Teraz powraca, by dalej przecierać szlaki.

Mark Hodder gościem Dni Fantastyki

Autor docenionej na świecie serii o Burtonie i Swinburnie - Mark Hodder już w maju odwiedzi Polskę, jako gość IX edycji wrocławskich Dni Fantastyki. Związany jest m.in. z BBC, dla którego pisał teksty. Próbował swoich sił również jako redaktor, dziennikarz, twórca witryn internetowych. Pracował niemal we wszystkich tradycyjnych i elektronicznych mediach Londynu. Praktycznie całe jego zawodowe życie jest związane z tym miastem. Jest twórcą oraz opiekunem witryny BLAKIANA (www.sextonblake.co.uk) skarbnicy wiedzy i prawdziwej mekce fanów Sextona Blake'a, fikcyjnego detektywa, najgłośniejszej postaci w historii angielskiego przemysłu wydawniczego.

Z wykształcenia kulturoznawca, jest wielbicielem historii Wielkiej Brytanii (przede wszystkim okresu od 1850 do 1950 r.), dobrej kuchni, najnowszych gadżetów, kultowej telewizji (ITC rządzi!), Toma Waitsa i całego mnóstwa innych dziwactw. Od 2008 roku mieszka w Walencji. Jak wyjaśnia, przeprowadził się tam uciekając od stresu i w poszukiwaniu klimatu sprzyjającego pisaniu powieści. Trafił idealnie - jego literacki debiut, pierwszy tom serii Burton i Swinburne, uhonorowany Nagrodą Philipa K. Dicka to jedno z najgłośniejszych wydarzeń literackich 2011 r. w Wielkiej Brytanii. Najczęściej można spotkać Marka opartego o pień palmy, z pasją wystukującego na klawiaturze laptopa kolejne wersy swoich książek.

Najbardziej rockowy pisarz

Na Dniach Fantastyki 2013 gościć będziemy najbardziej rockowego pisarza - Jakuba Ćwieka, który na naszej imprezie zakończy swoją trasę promocyjną najnowszego zbioru opowiadań "Dreszcz"

Jakub Ćwiek to organizator i pomysłodawca Rock&Read Festival – imprezy popularyzującej czytelnictwo oraz muzykę rockową. Debiutował w 2005 roku zbiorem opowiadań Kłamca, od tego czasu ukazało się dziewięć kolejnych książek jego autorstwa: Kłamca 2. Bóg marnotrawny (2006), Liżąc ostrze (2007), Ciemność płonie (2008), Kłamca 3. Ochłap sztandaru (2008), Gotuj z papieżem (2009), Ofensywa szulerów (2009), Krzyż południa. Rozdroża (2010), Kłamca 4. Kill'em all (2012), Chłopcy (2012) oraz album komiksowy Kłamca. Viva l'arte (2012). Ponadto felietonista (m.in. "Nowej Fantastyki"), scenarzysta, reżyser, aktor, recenzent, animator kultury, miłośnik popkultury – słowem, człowiek wielu talentów.

We Wrocławiu będzie miał trzy spotkania z fanami, między innymi panel o baśniach Braci Grim.

Brutalna krótkometrażówka

W sobotni wieczór zapraszamy wszystkich na europejską premierę filmu - ekstremalnie brutalnej krótkometrażówki zrealizowanej na podstawie niesławnej powieści mistrza makabry, Edwarda Lee. Przed pokazem Lee oraz reżyser filmu Michael Ling opowiedzą o kulisach powstania "The Bighead". Zapraszany dorosłych widzów do sali filmowej o godz.22.00.

Oprócz tego, zachęcamy w niedziele o godzinie 14 do spotkania się z Michaelem Lingiem - scenarzystą, producentem i reżyserem. Od przeszło dekady blisko związanym z Hollywood, brał on udział w powstaniu takich superprodukcji jak "Spider-Man 3", "Avatar" i "John Carter".

Premiera książki "Wilczy Trop"

Na tegorocznych Dniach Fantastyki odbędzie się oficjalna premiera najnowszej książki Patricii Briggs pt. „Wilczy Trop”, wydanej przez Fabrykę Słów.

Promocję poprowadzi Aneta Jadowska, autorka powieści o Dorze Wilk policjantce - wiedźmie. Aneta opowie o powieściowym świecie Briggs i wyjaśni panujące w nim relacje oraz dlaczego w „Wilczym Tropie” nie pojawia się Mercy. Czytelnicy dowiedzą się także o opowiadaniu, które do tej pory nie ukazało się na polskim rynku wydawniczym, a jest początkiem całej serii i porządkuje wiele wątków.

To nie koniec niespodzianek, ponieważ na zakończenie odbędzie się konkurs wiedzy o świecie Briggs i o wilkołakach. Nagrodami będą oczywiście egzemplarze „Wilczego Tropu”.

Wiedźma kontra Czarownik

Zgodnie z tegorocznym tematem przewodnim zapraszamy wszystkich czarowników i czarownice do wzięcia udziału w konkursie strojów. Oprócz niezwykle prestiżowego tytułu, czeka równie prestiżowa nagroda: wyjazd na obóz wakacyjny ufundowany przez sponsora konkursu - Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS.

Uczestnicy konkursu muszą mieścić się w kategorii wiekowej 13 - 19 lat oraz mieć przygotowany własnoręcznie strój oraz makijaż będący nawiązaniem do tytułu konkursu - wiedźmy lub czarownika.

W konkursie oceniane będą:
- wykonanie stroju
- make up
- prezentacja sceniczna postaci
Każdy uczestnik będzie miał 1 minutę na zaprezentowanie się sędziom i publiczności.

Konkurs odbędzie się w sobotę o godzinie 16 w amfiteatrze. Zapisy do godziny 15 w biurze imprezy.

Taniec brzucha

Zapraszamy do udziału i podziwiania! Zespół Asz Szams poprowadzi na Dniach Fantastyki nie tylko warsztaty tańca brzucha - "Tańcz jak w Baśniach z 1000 i Jednej Nocy", ale również wystąpią na Gali Dni Fantastyki, uświetniając rozdanie nagród Smoki 2013.

Wrocławski zespół tańca orientalnego Asz Szams (www.facebook/Aszszams) działa od 2010 roku przy Szkole Tańca An Najma. Tancerki występowały już na naszych konwentach. Na DF 2011 przygotowały taneczne widowisko Planet Orient, rok później wystąpiły na wrocławskim Polconie z przedstawieniem pt. „Ostatni Smok Elfów”. Swoimi występami wspierały także Opolskie Spotkania Fantastyczne i Nordcony. Ostatnio brały udział w fantastycznym widowisku tanecznym pt. Maska Faraonów w Centrum Sztuki Impart.

Gwardia Gryfa na Dniach Fantastyki

Gwardia Gryfa na IX edycji wrocławskich Dni Fantastyki! Zaprezentuje się ze swoim spektaklem "O fortuna" oraz zestawem warsztatów kuglarskich.

Gwardia Gryfa pochodzi z Wrocławia i jest jedyną grupą w Polsce realizującą pokazy inspirowane sbandieratori – włoską sztuką żonglerki chorągwiami. Ta piękna dyscyplina rycerska, rodem ze średniowiecza, w ich aranżacji, pozostaje wierna kanonom, magnetyzując widzów podniebnym tańcem szybujących w powietrzu flag.

Pod skrzydłami Gwardii Gryfa trenują jednak nie tylko chorągwiarze, ale także tancerki i mistrzowie fire-show, którzy swoimi występami wzbogacają pokazy flagowe sprawiając, że stają się one niezwykle plastycznymi i barwnymi widowiskami scenicznymi. Grupa w ramach swojej trzyletniej działalności wystąpiła podczas kilkudziesięciu wydarzeń kulturalnych, artystycznych i sportowych na terenie całej Polski, a do najważniejszych z nich należy zaliczyć: „Oblężenie Klasztoru” w Lubiążu, Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki POLCON, Targi World Games we wrocławskiej Hali Orbita oraz Mecz Gwiazd Koszykówki 2013 we wrocławskiej Hali Stulecia.W ubiegłym roku prezentując swoje oryginalne pokazy, zespół dostał się do półfinału programu MAM TALENT. Nic nie może lepiej podsumować rozmachu tego występu niż słowa jednego z jurorów- Robert Kozyry, który powiedział, że poczuł się „ jak na otwarciu olimpiady”. Podczas tegorocznych, wrocławskich „Dni Fantastyki” członkowie grupy zaprezentują swój najnowszy spektakl pt. "O fortuna", który jest rozwinięciem choreografii zaprezentowanej w telewizyjnym show.

Multimedia w Gamesroomie

Czy współczesne technologie mogą mieć coś wspólnego z Baśnią? Odwiedź sekcję multimedialną Dni Fantastyki i skorzystaj z kilkunastu stanowisk konsolowych, aby zagrać w nowsze i starsze tytuły, które nawiązują do baśniowej stylistyki. Nasi wolontariusze chętnie zaprezentują najciekawsze gry. Nie zabraknie także miejsca na tradycyjne już wspólne muzykowanie w Rock Band, DJ Heroczy Sing Star.

Zachęcamy też do odwiedzenia nas w sobotnich godzinach wieczornych (rozpoczęcie około 21:00), gdy będziemy opowiadać o baśniowych inspiracjach twórców gier, roli muzyki w budowaniu interaktywnej rozrywki XXI wieku, a także naszych ukochanych współczesnych baśniach – Powrocie do Przyszłości i Doctor Who.

Night Claws - pierwszy raz w Polsce!

Blok filmowy w tym roku obfituje w niespodzianki. Na naszych uczestników czeka nie tylko europejska premiera "The Bighead" na podstawie prozy Edwarda Lee, ale również pierwszy w naszym kraju seans horroru "Night Claws" w reżyserii Davida A. Priora z Frankiem Stallone i Tedem Priorem w obsadzie. Absolutnie kultowy film o Wielkiej Stopie siejącym terror w amerykańskim miasteczku. Krwawe kino klasy B w najlepszym wydaniu.

Przed seansem o filmie opowie Fabio Soldani - producent filmowy (również Night Claws), scenarzysta. Współzałożyciel strony animalattack.pl poświęconej niskobudżetowemu kinu grozy. Ekspert w dziedzinie polskiego rynku VHS lat 90tych. Zapraszamy na seans w sobotę o 24:00 w auli.

DeeFowe Konkursy

Na każdego kto ma ochotę brać czynniej udział w programie Dni Fantastyki 2013 niż tylko słuchając prelekcji czekają liczne konkursy z nagrodami! Zgodnie z tegorocznym tematem przewodnim zapraszamy wszystkich czarowników i czarownice do wzięcia udziału w konkursie strojów. Tytuł "Wiedźmy z Leśnicy" czeka!

Ci, którzy nie będą chcieli się przywdziać baśniowego stroju znaleźć mogą konkursy o serialach takich jak "Once Upon A Time" czy "Grimm", które garściami czerpią z baśni. Dla miłośników sciencie fiction mamy konkursy z uniwersum Warhammer'a 40k, "XX-wieczny konkurs wiedzowy Star Wars" czy też "Quizowa Około Filmowa Fantastyczno-Naukowa Extravaganza". Nie zabraknie również przekrojowego przeglądu seriali z ostatniego roku.

Miłośnicy gier komputerowych będą mogli sprawdzić swoje zarówno wiedzę (Konkurs wiedzy o cRPG) jak i poczucie humoru (Bromacia! - Nie do końca poważny konkurs wiedzowy Leage of Legends). Dla zatwardziałych eRPeGowców mamy "Chwilami sadystyczny konkurs wiedzy o RPG". Z kolei dla tych co wolą po prostu dobrą lekturę polecamy sprawdzenie się w "Konkursie Wiedźmińskim" czy aby pamiętają wszystkie szczegóły z książek o Białym Wilku.

Znajdzie się również co nieco dla miłośników mangi i anime: "Konkurs wiedzowy o serii Bleach!", "Mangowo Animcowy Konkurs Multimedialny" czy też "Mistrz słownika (anime edition)".

Nawet "po godzinach" będzie można zgarnąć nagrody stając do konkursu "Jaka to szanta?" w sobotnią noc w Knajpie Konwentowej. Z pewnością nie zabraknie tam "natchnienia" uczestnikom.

Strefa dla dzieci na Dniach Fantastyki

Dni Fantastyki to nie tylko konwent dla dorosłych, ale i znajdzie się tu także wiele atrakcji dla dzieci. Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 4 - 6 lat do strefy dla najmłodszych, działającej w tym roku pod hasłem Szkoły Magii. Podczas gdy Ty, oddawać będziesz się uczestniczeniu w Dniach Fantastyki, twoje dziecko zbuduje własny portal do podróży między światami, pomaluje twarz jak jeden z fantastycznych bohaterów, odbędzie szkolenie w Akademii Jedi i odwiedzi Bractwo Rycerskie. A to nie wszystkie atrakcje, w jakich może wziąć udział.

Ale by dowiedzieć się więcej koniecznie zapoznaj się z programem Strefy dla dzieci.

Ponadto w sobotę od 11 do 19 i w niedzielę od 10 do 17 czynna będzie świetlica, w której można będzie zostawić dziecko pod opieką wykwalifikowanej kadry. Zapewnimy dzieciom nie tylko opiekę, ale i sporą dawkę zabawy oraz radości! Przypominamy, że dzieci do lat 6 wchodzą na imprezę za darmo! Zapraszamy!

Troszeczkę aktorstwa...

Mamy zaszczyt zawiadomić, że warsztaty teatralne na Dniach Fantastyki poprowadzi p. Piotr Para: dr socjologii, wykładowca w Dolnośląskiej Szkole Wyższej; reżyser teatru dzieci i młodzieży z wieloletnim doświadczeniem; pedagog; aktor-mim, w przeszłości aktor Teatru Pantomimy Henryka Tomaszewskiego, założyciel Teatru Pantomimy AP. Pracuje ze wszystkimi grupami wiekowymi, prowadzi warsztaty dla multiplikatorów i pedagogów.

Od 2000 roku reżyser, scenarzysta młodzieżowej grupy teatralnej – Teatr Młodych we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka. Jego wychowankowie byli wielokrotnie wyróżniani na przeglądach teatralnych.

Oprócz tego przygotowaliśmy jeszcze drugą turę warsztatów aktorskich, tym razem prowadzonych przez aktora w PWST we Wrocławiu.

 

 

 

 

 

 

Newsy » Wrocław

2 marca 2016 29 lutego dobiegła końca wystawa pt. "Miłość" Edwarda Dwurnika we wrocławskim Centrum Kultury "Zamek". Z tej okazji...
26 października 2015 Wystawa odzieży patriotycznej oraz rodzinne, międzypokoleniowe śpiewanie ważnych w historii Polski pieśni to propozycje leśnickiego Centrum...
17 września 2015 Ursusem przez Amerykę Południową - spotkanie z ekscentrycznym podróżnikiem w Centrum Kultury Zamek Czy da rade przejechać poczciwym...
16 września 2015 Komiksofon 18 25 września 2015, piątek, godzina 19:00, Wrocław, Przejście Garncarskie 2, 2 piętro, wstęp wolny PROJEKT KOMIKSOFON...
12 września 2015 Fundacja Koksztys ufunduje mieszkanie, zapewni pracę i pomoc prawną Koksztys pomaga uchodźcom Fundacja Koksztys aktywnie przyłącza się do pomocy...
22 czerwca 2015   Było o kobietach, było o ptakach, teraz przyszła kolej na tańce: "Tańcowała ryba z rakiem, a pietruszka z pasternakiem - o...

Konkursy » Wrocław

(934)
1 czerwca 2015 - 30 czerwca 2016

Polska województwo dolnośląskie Wrocław   kategoria wiekowa  11 lat Szkoła Podstawowa nr 16 we Wrocławiu, ul. Wietrzna 50,...
(26)
25 listopada 2014 - 31 marca 2015

Polska województwo dolnośląskie Wrocław   Szkoła Podstawowa nr 82 im. Budowniczych Wrocławia ...
(101)
25 listopada 2014 - 31 marca 2015

Polska województwo dolnośląskie Wrocław   Szkoła Podstawowa nr 82 im. Budowniczych Wrocławia ...Nasze wybory » Wrocław

1 października 2015 - 6 grudnia 2020

Adres: Kolejowa 3/2; 59-305 Rudna Telefon: (0-76) 843 42 81 Telefon kom: 660 930 076 E-mail: ziel-adam@wp.pl WWW:...

Galeria » Wrocław

KOMIKSOFON 2016

Tym razem nie Sanatorium Kultury, a infopunkt Barbara, oficjalna klubowa siedziba ESK 2016, będzie gościć ilustratorów – Przemysława Truścińskiego i Marcina Rusteckiego, którzy w piątkowy wieczór spotkają się z fanami swojej twórczości, podczas 20 Komiksofonu. Po raz pierwszy oprócz tradycyjnych 3 części z jakich składają się komiksofonowe spotkania, czyli projekcji przygotowanych wcześniej videoklipów prezentujących proces tworzenia ilustracji, wywiadów z artystami oraz sesji rysowania na żywo, odbędą się dodatkowe punkty poprzedzające spotkania z gośćmi.

12 lutego 2016 r, piątek, KOMIKSOFON 20

Barbara, Świdnicka 8a, Wrocław, wstęp wolny!

16:00 - 17:30 warsztaty, prowadzenie Konrad Czernik (obowiązują zapisy na a.jamroszczak@gmail.com, liczba miejsc ograniczona)

17:00 – 18:00 korekty, Przemek Trust Trusciński

18:00 start Komiksofonu: projekcje, wywiady z artystami i rysowanie na żywo

 

Organizator: Komiksofon, ESK Wrocław 2016

Koordynator projektu: Agnieszka Jamroszczak a.jamroszczak@gmail.com

Komiksofon na Facebooku  www.facebook.com/komiksofon

Komiksofon na Twiterze www.twitter.com/Komiksofon

 

5
„W przestrzeni barw”

- wystawa fotografii Małgorzaty Świątek
wystawa od 4 do 30 stycznia 2016, wstęp wolny


Małgorzata Świątek
Fotografią interesuję się od 2008 r. Od tamtego czasu  baczniej przyglądam się otaczającemu mnie światu. Szczególną moją uwagę przyciągają obiekty niezauważalne dla innych. Fascynuję się makrofotografią, która pozwoliła odkryć całkiem nowy, bogaty świat wrażeń. Skupiałam się głównie na małych zwierzętach i takich elementach roślin, które nie są widoczne gołym okiem. W moim małym ogrodzie dostrzegam wielu nieznanych mi wcześniej mieszkańców. Ten świat, pokazany z bliska, w powiększeniu, w przestrzeni różnorodnych barw pozwolił mi odkryć swoje tajemnice. Aparat fotograficzny stał się nierozłącznym towarzyszem wszelkich moich wyjazdów i wędrówek. Fotografuję aparatem Sony A57. Do makrofotografii używam głownie obiektywu Tamron AF SP 60 f/2, Industar 2,8/50 61L oraz Helios 44M2/58
Oprócz fotografii  interesuję się także aktywną turystyką, szczególnie górską oraz muzyką jazzową.
W swoich zbiorach fotograficznych oprócz makrofotografii posiadam także zdjęcia koncertowe, zdjęcia krajobrazów górskich, zwierząt, architektury miejskiej oraz zdjęcia potraw kulinarnych.
Mam 58 lat. Jestem nauczycielem w Zespole Szkół Ekonomicznych im Jana Pawła II w Głogowie.

 

Klub "Pod Kolumnami", pl. św. Macieja 21, Wrocław

 

www.kolumny.art.pl

www.facebook.com/kolumny

 

5
Widowiskowe pojedynki zacię...

Widowiskowe pojedynki zaciężnych rycerzy, pokazy tańca historycznego, strzelania z łuku, warsztaty rzemiosł dawnych, terenowe gry miejskie przygotowane przez Stowarzyszenie Liveform, plenerowe spektakle, historyczne wykłady, konkursy dla najmłodszych oraz kupiecki jarmark - to najważniejsze elementy programu Jarmarku Jadwiżańskiego, który 4 października odbędzie się na terenach wokół Zamku w Leśnicy. Motywem przewodnim tegorocznej edycji będą średniowieczne legendy. Organizowany od kilkunastu lat przez Centrum Kultury "Zamek" Jarmark należy do największych imprez w regionie popularyzujących kulturę wieków średnich.

5
LOVE

Anita Bialic i Kazimierz Pawlak i główna wystawa Europejskiego Festiwalu Szkła Play with Glass we Wrocławiu od 12.10.2015; 17.00, Sala Sesyjna na Dworcu Wrocław Główny.

LOVE – Mustafa Ağatekin – Turcja; Elena Atrashkevich-Zlatkovic – Białoruś; Zaiga Baiža – Łotwa/Luksemburg;
Maria Bang Espersen – Dania; Dagmara Bielecka – Polska; Latchezar Boyadjiev – Bułgaria/USA; Peter Bremers – Holandia;

Małgorzata Dajewska – Polska; Montserrat Duran Muntadas – Hiszpania; Marek Firek – Polska; Giuliano Gaigher – Włochy;

Martin Janecký – Czechy/USA; Wojciech Olech – Polska; Balázs Sipos – Węgry; Verena Schatz – Austria;
Petr Stacho – Czechy; Emma Woffenden – Wielka Brytania

 

5
Etiopia

Etiopia - kraj religijnych kontrastów, w którym gorliwe chrześcijaństwo styka się z często bardzo egzotycznymi wierzeniami tubylców, gdzie mieszkańcy dokarmiają hieny, a kobiety z plemienia Mursi wkładają sobie w dolną wargę gliniane krążki wielkości deserowego talerzyka - będzie tematem najbliższego spotkania podróżniczego w ramach cyklu "kultury świata" 11 czerwca o godz. 18:30 w leśnickim Centrum Kultury "Zamek". O swoich afrykańskich wojażach opowie podróżnik - Bolesław Grabowski, którego od zawsze "pociągała ta czerwona plama w rogu Afryki". Spotkaniu towarzyszyć będzie pokaz slajdów oraz wystawa zdjęć z Etiopii - czynna do 22 czerwca.

5
"Trakcje" - Danie...

"Trakcje" - wernisaż wystawy prac Daniela Chmielewskiego w Galerii Komiksu i Ilustracji "TYMCZASEM...", pl. Świętojański 1 Wrocław
24 kwietnia, piątek, godzina 19:00, wstęp wolny
wystawa czynna do 30 maja 2015


Prace prezentowane na wystawie będą obracać się wokół tematów najważniejszych w twórczości autora: pracy jako procesu bez początku i końca, czasu i pamiętania, komunikacji międzyludzkiej (głównie przez pryzmat psychopatologii). Na wystawie będzie można zobaczyć między innymi oryginalne plansze z komiksu „Zapętlenie”, cykl portretów pamięciowych czy rysunków nienarysowanych. Pojawią się również instalacje oraz scenariusze, które odsłaniają proces myślenia i są często ciekawszym artefaktem niż skończony komiks wykonany według znanych kompozycyjnie zasad.

Centrum Kultury "ZAMEK", pl. Świętojański 1, Wrocław

tel (71) 349 13 59

www.zamek.wroclaw.pl

www.facebook.com/ckzamekwro

5
Bajkał Ice Trip

Jakub Rybicki autor niezwykłej książki: " Po Bajkale. Rowerem przez Syberię"

 

"Po Bajkale. Rowerem przez Syberię"

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/tylko-u-nas/news-jakub-rybicki-na-syberii-ludzie-dziwia-sie-mniej,nId,1726133#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
"Po Bajkale. Rowerem przez Syberię"

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/tylko-u-nas/news-jakub-rybicki-na-syberii-ludzie-dziwia-sie-mniej,nId,1726133#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Zamiast pisać, że "Rosja to nie kraj, to stan umysłu" albo jeszcze bardziej górnolotnie, że "Rosji rozumem nie pojmiesz, można w nią tylko wierzyć". Jakub Rybicki we wstępie do swojej książki "Po Bajkale. Rowerem przez Syberię" zacytował Gagarina: "Nu, pojechali!". I to jak pojechali - on i jego kompan Wicher. Co trzeba mieć w głowie, żeby zimą wsiąść na rower i przepedałować z jednego końca skutego lodem Bajkału na drugi? Na pewno wielkie poczucie humoru i dystans do siebie. Podróżnik i fotograf mówi: - Gdy się czegoś bardzo chce, organizm nadgoni głowę, a boimy się przede wszystkim tego, czego nie znamy.

„Jesteś biedny czy głupi, że jedziesz na rowerze?”. Kiedy jechałeś przez Syberię, to pytanie słyszałeś najczęściej.

- Odpowiadam: oczywiście, że głupi. Bo czy mądry człowiek pojedzie ci w zimie rowerem nad Bajkał?

http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,140250,17809707,Rowerem_przez_zamarzniety_Bajkal__Jakub_Rybicki__Najlepiej.html

5

Literatura » Wrocław

(4)
> ()
a kim kochanie jest mężczyzna to ból i trwoga rana blizna noce w ramionach nieprzespane i w głowie wino radość zamęt to...
(5)
> ()
Orate Fratres (Modlitwa Wiernych) San Subito wznosimy do niebios prosząc w pokorze dla Pasterza Kapłana Biskupa i Papieża wzoru...
(6)
> ()
Z DEDYKACJA dla Fundacji Dobrych Dziel z...
(127)
> ()
Dobro nad złem   Dwie magiczne moce bój toczą od zarania świata dwie siostry bliźniacze choć spojrzenia...
(63)
> ()
Maxiu oczka wypatruje? w rączki z dziećmi poklaskuje i obwieścił, wszystkim dziatkom, przyjechały! już prezenty.   W...