Egminy.eu » LUBELSKIE » puławski » Puławy

Kalendarz » Puławy

    Brak wydarzeń.

Eco-Biznes » Puławy

Smutne wydarzenia powinny wyglądać dostojnie, by wspomnienia nie przytłaczały.
Coś dla Mamy, Taty i dla najmniejszych członków Rodziny
Przyjemności, przyjemności
Puławy

Newsy » Puławy

12 czerwca 2013 12 czerwca o godzinie 10.00 w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się finał II konkursu krasomówczego "Babciu, dziadku, opowiedz mi...
25 marca 2013 Rozmowa Marzeny Romańczuk z zamieszkałym w Puławach znanym ormiańskim malarzem, grafikiem, grawerem, animatorem - Tigranem Haszmanianem....
24 lipca 2013 Z  KRONIKI  KUROWSKIEGO  TOWARZYSTWA  REGIONALNEGO. Było to 27 lutego 1984 roku. Grupa siedemnastu zapaleńców...
26 maja 2015 Twarzą Festynu Pasje Ludzi VI Edycji (14 czerwca 2015 roku) będzie Wnuk Arkadego Fidlela - Arkady Fidler również podróżnik....
7 stycznia 2015 Jakiś czas temu w Teleexpresie poinformowano świat, że spłonęła wiejska biblioteka w gminie Firlej. Tak się złozyło, że wkrótce potem...
10 listopada 2014 TRUDNE WYBORY Już dwa miesiące wiszą na słupach, deszcz im nie wadzi, wiatr ani upał, wzrokiem mnie śledzą, kiedy przechodzę, bezgłośnie...

Konkursy » Puławy

(3007)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Polska województwo lubelskie/ Nałęczów 7 lat Szkoła Podstawowa w Nałęczowie nauczyciel: Zofia Grzywacz-...
(5415)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Polska województwo lubelskie/ Nałęczów 8 lat Szkoła Podstawowa w Nałęczowie nauczyciel: Zofia Grzywacz-...
(4321)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Polska województwo lubelskie/ Nałęczów 7 lat Szkoła Podstawowa w Nałęczowie nauczyciel: Zofia Grzywacz-...Nasze wybory » Puławy

Galeria » Puławy

,,Walentynkowe" VI Gra...

Runda 1 - zimowa.

Walentynkowa sesja zimowa w szachach odbyła się 14 lutego 2016 roku w Terespol. Partie były zróżnicowane, zacięte i stojące na wysokim poziome ze względu na duże zróżnicowanie zawodników z różnych miejscowości.

W turnieju wzięło udział aż 32 zawodników z Terespola, powiatu bialskiego i okolic.

Wyniki pierwszej rundy przedstawiają się następująco:

W kategorii Open czyli powyżej 18 lat zwyciężył Witold Pytka 7pkt., który w pokonanym polu zostawił: (2)Sławomira Leszka 5.0 pkt. (3)Marcina Dudka 5.0 pkt oraz Janusza Sałtrukiewicza i Marka Ferensa 4.5 pkt. Wszyscy z Terespola.

W kategorii do lat 18:

1. Mateusz Prokopiuk 5.5 pkt. Terespol

2. Grzegorz Olichwirowicz 5.0 pkt. Biała Podl.

3.Jakub Niczyporuk 5.0 pkt Konstantynów.

Kategoria do 12 lat:

1. Filip Sienkiewicz 4.0 pkt Konstantynów

2. Piotr Pytka 3.0 pkt. Terespol

3. Robert Tymoszuk 3.0 pkt. Międzyrzec Podl.

Kategoria dziewczęta:

1. Oliwia Korszeń 3.0 pkt. Grabanów

2. Aleksandra Kuźmicz 3.0 pkt. Biała Podl.

3. Anita Bazyluk 3.0 pkt z Puknianki.

 

Najmłodszymi uczestnikami zawodów byli Franciszek Korszeń 7 lat i Karolina Tymoszuk 8 lat. Natomiast najstarszymi seniorami byli Leon Kupryś i Janusz Sałtrukiewicz z Terespola.

Warto dodać, że turniej nie mógłby się odbyć, gdyby nie wsparcie Urzędu Miasta Terespol, szczególne podziękowanie dla Burmistrza Jacka Danieluka i p. Waldemara Bujalskiego oraz terespolskiemu MOK i tu dobrym duchem szachowym jest Łukasz ,,Pogo" Pogorzelski.

Wszystkich szachistów zapraszamy na następną sesję wiosenną, która odbędzie się w połowie kwietnia tego roku.

Tekst i foto: Marek Ferens

5
XI Przegląd Zespołów Tanecz...

Jedenasty z kolei Przegląd Zespołów Tanecznych odbył się w hali sportowej w MOK w niedzielę 28 czerwca. Przed rozpoczęciem turnieju, tak jak w ostatnich latach, odbyły się warsztaty taneczne, które prowadzili cenieni w kraju instruktorzy: Karol ,,POLSSKY” Polak (hip hop, freestyle) oraz Paulina Jurkowska (taniec współczesny, balet).

Na Przegląd stawiły się: SEZAMKI oraz CRAZY GIRLS - MOK Międzyrzec Podlaski, DANCE ACADEMY STUDIO - KK ,,Piast” w Białej Podlaskiej, BALLO - MDK Chełm, KONTRA – Szkoła Tańca Biała Podlaska, AKADEMIA ART FACTORY - ŁDK Łosice oraz duma Terespola - FLESZ DANCE COMPANY.

Zatańczyło łącznie ponad 330 uczestników, gł.dziewcząt. W tym roku podzielono zespoły na następujące 4 kategorie wiekowe: 5-8 lat, 9-12 lat, 13-16 lat i powyżej 16 lat oraz na kategorie według stylu tańca, czyli: breakdance, show dance i hip hop. Zwycięzcy w wymienionych kategoriach otrzymali nagrody pieniężne, puchary i dyplomy.

Najważniejszą nagrodę, czyli Grand Prix XI Powiatowego Przeglądu Zespołów Tanecznych, który od kilku lat ma charakter ponad powiatowy, zdobył zespół BALLO z Chełma za układ - ,,Z głębi oceanu”.

 

WYNIKI:

  • Kategoria 5-8 lat: Kontra I, za układ - ,,Na pirackim statku”, Ballo Junior, za układ - ,,Jak w Ulu”, Sezamki, za układ - ,,Przedszkolaki”.

 

  • Kategoria 9-12 lat: Flesz Mini, za układ - ,,Sneaker's night”, Ballo II, za układ - ,,Przerwa międzylekcyjna”, Flesz Mini, za układ - ,,Let's groove”.

  • Kategoria 13-16 lat: Ballo, za układ - ,,Shout”, Dance Academy Studio Juniors, za układ - ,,Wojna”, Kontratak, za układ disco-dance.

  • Kategoria powyżej 16 lat: Dance Academy Studio Seniorzy, za układ - ,,Game”, Kontrakcja, za układ - ,,Another Love”, Flesz Dance Company, za układ ,,Hands up”.

Jury złożone z Joanny Pastuszewskiej (Klub Tańca Nowoczesnego i Towarzyskiego SHOW DANCE w Radzyniu Podlaskim) i Karola POLSSKY'EGO” Polaka (New Boogie Down School – Południe w Lublinie) przyznało nagrody także w kategoriach stylu tanecznego.

  • Kategoria BREAKDANCE: 1 miejsce – Crazy Girls, za układ -„Summer in the city”.

  • Kategoria SHOW DANCE:1 miejsce – Dance Academy Studio Mini, za układ - ,,Darkness”.

  • Kategoria HIP HOP:1 miejsce – Dance Academy Studio Seniorzy, za układ - ,,High level”.

 

GRATULUJEMY wszystkim zwycięzcom i zapraszamy za rok na kolejną edycję Przeglądu Zespołów Tanecznych !!!

5
Pisanki, zajączki ...

Przedstawiamy kolekcję ozdób światecznych wykonanych na warsztatach w MOK Terespol

5
Bieg Przyjaźni Terespol - B...
X edycja Międzynarodowego Biegu Przyjaźni Terespol - Brześć, który odbędzie się 13 czerwca 2015 roku.
Link - http://www.mokterespol.com/index.php/666-x-miedzynarodowy-bieg-przyjazni-terespol-brzesc-13-06-2015-przyjmujemy-zapisy
MOK Terespol
5
"INSPIRACJE"

Wernisaż wystawy rysunku i malarstwa grupy "Alternatywa" pt. "INSPIRACJE" miał miejsce 19.01.2015r w sali wystawowej Chełmskiego Domu Kultury. W uroczystym otwarciu uczestniczyła bardzo liczna grupa widzów-chełmskie środowisko twórcze, przyjaciele i członkowie rodzin. Wernisaż zaszczycił swoją obecnością radny miasta Chełm, pan Dariusz Grabczuk.
  Całość wzbogaciła część artystyczna, z udziałem grupy „Alternatywa”. Przy akompaniamencie pianina (Bogdan Depta) i akordeonu (Jan Czerniakiewicz) wszyscy zwiedzający dali ponieść się atmosferze balu i włączyli do wspólnego śpiewu specjalnie na tą okoliczność napisanej parafrazy znanej piosenki (parafraza autorstwa Doroty Czerniakiewicz)
Prace to poszukiwawcze zmagania ze sztuką uczestników zajęć Pracowni Twórczej pracujących od 2003r. pod kierunkiem Anny Szumera. Uczestnicy wystawy umiejętnie pokazali,  że w każdym z nas drzemie dusza artysty, wystarczy ją odkryć,

a może tylko rozwinąć.
Wystawa składa się z prac olejnych, pasteli, rysunku sepią i ołówkiem wykonanych przez 12 twórców, którzy nie tylko rozwijają umiejętności plastyczne, ale spełniają swoje marzenia oraz spędzają czas w twórczej atmosferze pracowni. Wystawa potrwa jeszcze miesiąc. Zapraszamy do zwiedzania!

5
„Historie pereborami tkane”

W dniach 01-05.10.2014 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Terespolu odbyły się warsztaty tkackie „Historie pereborami tkane”. Warsztaty zostały zainicjowane przez Regionalne Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Ziemi Podlaskiej „Podlasie”. Odbyło się to w ramach projektu „Realizujemy terespolskie inicjatywy”.

            Na początek pytanie: czym właściwie są perebory? Wiele osób mogłoby mieć trudności z odpowiedzią. Dawno już zapomniane, odeszły do lamusa. A przecież jest to bardzo piękny ornament tkacki. Do tego silnie związany z kultura naszych ziem. Ich obecność odnotowano na północno-wschodnich ziemiach Polski, w szczególności w województwie podlaskim i północno-wschodniej części województwa lubelskiego. Poza Polską obecne są na Białorusi i Ukrainie. Ornamenty w kolorach czerwonym, czarnym i granatowym tkane są jednocześnie z białym płótnem, co nadaje gotowemu pereborowi wypukłości. Początkowo używano tylko tych trzech kolorów, z czasem jednak perebory wykonywano z kolorów kontrastujących albo tez w ogóle tworzono jednobarwne. Wzory zdobiące materiał przeważnie mają geometryczne kształty, jednak w powiecie włodawskim spotykane są także kwieciste wzory. Perebory wykorzystywane były jako ozdoby koszul, spódnic, obrusów czy także ręczników.

Warto popatrzeć co się działo w trakcie takich warsztatów zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury Terespol.

Łukasz Pogorzelski dba o to, by każdy znalazł coś dla siebie.

i udaje mu się to - gratulujemy wspaniałej pracy.

5

Literatura » Puławy

(9)
> ()
Ten wiersz zdobył uznanie Internautów/Egminowiczów i został wyróżniony. Gratulujemy Nagroda zostanie przesłana na...
(7)
> ()
Po raz szósty w bieżącym roku rozpisany został konkurs dla dzieci i młodzieży z powiatu puławskiego "Miłość niejedno ma imię"....
(4)
> ()
Słonko się kładzie i jabłka w sadzie, i w polu kwiaty, i laska taty, cała ta brać kładzie się spać. Kładź się i ty! Dam ci...
(2)
> ()
Szczur codziennie rano wychodził z nory. Drepcząc po okolicy szukał Szczęścia. Pewnego dnia, kiedy ze źdźbła trawy spadła ostatnia kropla rosy,...
(3)
> ()
    Zbliżała się zima. Lis dusił się w swojej norze, a u kotki bywał na herbacie. Było miło, serdecznie i przytulnie. -...