Egminy.eu » LUBELSKIE » zamojski

Kalendarz » zamojski

    Brak wydarzeń.

Eco-Biznes » zamojski

Smutne wydarzenia powinny wyglądać dostojnie, by wspomnienia nie przytłaczały.
Coś dla Mamy, Taty i dla najmniejszych członków Rodziny
Przyjemności, przyjemności
zamojski

Newsy » zamojski

26 maja 2015 Twarzą Festynu Pasje Ludzi VI Edycji (14 czerwca 2015 roku) będzie Wnuk Arkadego Fidlela - Arkady Fidler również podróżnik....
7 stycznia 2015 Jakiś czas temu w Teleexpresie poinformowano świat, że spłonęła wiejska biblioteka w gminie Firlej. Tak się złozyło, że wkrótce potem...
10 listopada 2014 TRUDNE WYBORY Już dwa miesiące wiszą na słupach, deszcz im nie wadzi, wiatr ani upał, wzrokiem mnie śledzą, kiedy przechodzę, bezgłośnie...
3 września 2014 W Terespolu się dzieje - realizacja oddolnej inicjatywy ,,Kamerą i aparatem promujemy Terespol", która powstała w ramach projektu...
20 sierpnia 2014 SZCZEPAN SADURSKI: - Lubię zmuszać innych do myślenia Ze znanym satyrykiem – SZCZEPANEM SADURSKIM – rozmawia Marek...
9 lipca 2014 Rozstrzygnięcie I Międzygminnnego Konkursu Literackiego ,,Na skraju świata" Link -...

Konkursy » zamojski

(427)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Polska województwo lubelskie/ Zamość   kategoria wiekowa 13 lat   I Społeczna Szkoła Podstawowa im. Unii...
(139)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Polska województwo lubelskie/ powiat zamojski/ Zwierzyniec   kategoria wiekowa 17 lat Liceum...
(37)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Polska województwo lubelskie/ Krasnobród dorosły   Kujmy żelazo, póki gorące - polskie powiedzenie...Nasze wybory » zamojski

Galeria » zamojski

Małgosia Wszoła delikatnie ...

Aparat fotograficzny w jej rękach czyni cuda z przyrodą a może tylko odzwierciedla jej piękno i cud stworzenia.

Amatorka a fotografie godne profesjonalisty.

5
Roztocze Małgorzata Wszoła

"Tyle krzyku o pare żabek i ptaszków" - słyszało się tu i ówdzie na temat Roztocza. Czy tylko to? Czy warto było staczać batalie o ratunek dla kawałka ziemi?

Odpowiedź znajdujemy w fotografiach robionych sercem ...

Teraz, dzięki wrażliwości i subtelności Małgosi, możemy poczuć zapach i urok tego miejsca. Patrząc na Jej fotografie czuje się to miejsce, ten cud natury i piękno drobiazgów. Bo czyż pszczoła, bąk mogą być piękne? - zawsze, ale z dala od nas :)

Nawet zwykły koniowaty staje się pieknym rumakiem :)

Jakże ciepłe i pełne serca są te foty ...

5
Kropelkowo Małgorzata Wszoła

"Żona, matka, Aparatka,..."- tak o sobie mówię. Moja miłość do fotografii zrodziła się™ w 2007 roku. Po "urlopie macierzyńskim" wróciłam do mojej pasji, a aparat stał się  moim drugim dzieckiem... uwielbiam zatrzymywać fotografią piękno Roztocza gdzie mieszkam i głównie na tym koncentruje się moje focenie.

Fotografia to dla mnie sposób na życie, pozytywne uzależnienie, ponadto sposób na odstresowanie i oderwanie od codziennych, zwykłych spraw.

Chcę zatrzymać w kadrze ważne momenty z życia mojej rodziny oraz piękno otaczającego mnie świata...

  

https://www.facebook.com/mwszola- link do mojej strony na FB.

5
,,Walentynkowe" VI Gra...

Runda 1 - zimowa.

Walentynkowa sesja zimowa w szachach odbyła się 14 lutego 2016 roku w Terespol. Partie były zróżnicowane, zacięte i stojące na wysokim poziome ze względu na duże zróżnicowanie zawodników z różnych miejscowości.

W turnieju wzięło udział aż 32 zawodników z Terespola, powiatu bialskiego i okolic.

Wyniki pierwszej rundy przedstawiają się następująco:

W kategorii Open czyli powyżej 18 lat zwyciężył Witold Pytka 7pkt., który w pokonanym polu zostawił: (2)Sławomira Leszka 5.0 pkt. (3)Marcina Dudka 5.0 pkt oraz Janusza Sałtrukiewicza i Marka Ferensa 4.5 pkt. Wszyscy z Terespola.

W kategorii do lat 18:

1. Mateusz Prokopiuk 5.5 pkt. Terespol

2. Grzegorz Olichwirowicz 5.0 pkt. Biała Podl.

3.Jakub Niczyporuk 5.0 pkt Konstantynów.

Kategoria do 12 lat:

1. Filip Sienkiewicz 4.0 pkt Konstantynów

2. Piotr Pytka 3.0 pkt. Terespol

3. Robert Tymoszuk 3.0 pkt. Międzyrzec Podl.

Kategoria dziewczęta:

1. Oliwia Korszeń 3.0 pkt. Grabanów

2. Aleksandra Kuźmicz 3.0 pkt. Biała Podl.

3. Anita Bazyluk 3.0 pkt z Puknianki.

 

Najmłodszymi uczestnikami zawodów byli Franciszek Korszeń 7 lat i Karolina Tymoszuk 8 lat. Natomiast najstarszymi seniorami byli Leon Kupryś i Janusz Sałtrukiewicz z Terespola.

Warto dodać, że turniej nie mógłby się odbyć, gdyby nie wsparcie Urzędu Miasta Terespol, szczególne podziękowanie dla Burmistrza Jacka Danieluka i p. Waldemara Bujalskiego oraz terespolskiemu MOK i tu dobrym duchem szachowym jest Łukasz ,,Pogo" Pogorzelski.

Wszystkich szachistów zapraszamy na następną sesję wiosenną, która odbędzie się w połowie kwietnia tego roku.

Tekst i foto: Marek Ferens

5
XI Przegląd Zespołów Tanecz...

Jedenasty z kolei Przegląd Zespołów Tanecznych odbył się w hali sportowej w MOK w niedzielę 28 czerwca. Przed rozpoczęciem turnieju, tak jak w ostatnich latach, odbyły się warsztaty taneczne, które prowadzili cenieni w kraju instruktorzy: Karol ,,POLSSKY” Polak (hip hop, freestyle) oraz Paulina Jurkowska (taniec współczesny, balet).

Na Przegląd stawiły się: SEZAMKI oraz CRAZY GIRLS - MOK Międzyrzec Podlaski, DANCE ACADEMY STUDIO - KK ,,Piast” w Białej Podlaskiej, BALLO - MDK Chełm, KONTRA – Szkoła Tańca Biała Podlaska, AKADEMIA ART FACTORY - ŁDK Łosice oraz duma Terespola - FLESZ DANCE COMPANY.

Zatańczyło łącznie ponad 330 uczestników, gł.dziewcząt. W tym roku podzielono zespoły na następujące 4 kategorie wiekowe: 5-8 lat, 9-12 lat, 13-16 lat i powyżej 16 lat oraz na kategorie według stylu tańca, czyli: breakdance, show dance i hip hop. Zwycięzcy w wymienionych kategoriach otrzymali nagrody pieniężne, puchary i dyplomy.

Najważniejszą nagrodę, czyli Grand Prix XI Powiatowego Przeglądu Zespołów Tanecznych, który od kilku lat ma charakter ponad powiatowy, zdobył zespół BALLO z Chełma za układ - ,,Z głębi oceanu”.

 

WYNIKI:

  • Kategoria 5-8 lat: Kontra I, za układ - ,,Na pirackim statku”, Ballo Junior, za układ - ,,Jak w Ulu”, Sezamki, za układ - ,,Przedszkolaki”.

 

  • Kategoria 9-12 lat: Flesz Mini, za układ - ,,Sneaker's night”, Ballo II, za układ - ,,Przerwa międzylekcyjna”, Flesz Mini, za układ - ,,Let's groove”.

  • Kategoria 13-16 lat: Ballo, za układ - ,,Shout”, Dance Academy Studio Juniors, za układ - ,,Wojna”, Kontratak, za układ disco-dance.

  • Kategoria powyżej 16 lat: Dance Academy Studio Seniorzy, za układ - ,,Game”, Kontrakcja, za układ - ,,Another Love”, Flesz Dance Company, za układ ,,Hands up”.

Jury złożone z Joanny Pastuszewskiej (Klub Tańca Nowoczesnego i Towarzyskiego SHOW DANCE w Radzyniu Podlaskim) i Karola POLSSKY'EGO” Polaka (New Boogie Down School – Południe w Lublinie) przyznało nagrody także w kategoriach stylu tanecznego.

  • Kategoria BREAKDANCE: 1 miejsce – Crazy Girls, za układ -„Summer in the city”.

  • Kategoria SHOW DANCE:1 miejsce – Dance Academy Studio Mini, za układ - ,,Darkness”.

  • Kategoria HIP HOP:1 miejsce – Dance Academy Studio Seniorzy, za układ - ,,High level”.

 

GRATULUJEMY wszystkim zwycięzcom i zapraszamy za rok na kolejną edycję Przeglądu Zespołów Tanecznych !!!

5
Pisanki, zajączki ...

Przedstawiamy kolekcję ozdób światecznych wykonanych na warsztatach w MOK Terespol

5

Literatura » zamojski

(24)
> ()
  Świat był kiedyś jakby lepszy! Czy dziś może nas to gniewać, że artysta dla swej pani, chciał coś rzeźbić, pisać, śpiewać....
(21)
> ()
Pierwsze - próbuję pisać wiersze, drugie - pracuję tam, gdzie lubię. Trzecie - żyję w zgodnym duecie, czwarte - na szczęście mam...
(15)
> ()
Człowieku, nie widzisz Anioła,choć klęczę przed tobą w pokorze,lecz uwierz, codziennie cię wołam,patrząc w poranną zorzę.Człowieku, mój los...
(36)
> ()
  Jeśli dziś poparłeś bracie, sztuczne kobiet zapłodnienie, żeby dalej zostać w łasce, musisz dostać rozgrzeszenie. Takie...
(28)
> ()
Dwa wieki tradycji. Dziś serce się łamie: Kilku wiesza flagę, większość wiesza... pranie.