Kalendarz »

    Brak wydarzeń.

Szczecinianie – 60 portretów

1 maja 2013,

Sala Elżbietańska

Wystawa przygotowana z okazji jubileuszu 60-lecia działalności Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego.

otwarcie wystawy 30 kwietnia o godz.18.00 w Sali Elżbietańskiej

Wernisażowi będzie towarzyszyła nietypowa akcja fotograficzna – w przestrzeni sali wystawowej zostanie zaaranżowane studio fotograficzne i każda chętna osoba dołączy do grona "Szczecinian", wzbogacając kolekcję portretów ludzi miasta. Ponadto na specjalnym stoisku Poczty Polskiej uczestnicy wernisażu będą mieć niepowtarzalną okazję nadania okolicznościowej kartki bądź listu – prosto z wystawy.

Szczecińskie Towarzystwo Fotograficzne, istniejące od 1953 roku, zrzesza zarówno fotografików amatorów, jak i profesjonalistów – słowem wszystkich, którzy w fotografii odnaleźli swój sposób na życie lub tylko weekendową pasję. Działalność STF to przede wszystkim regularne spotkania członków, podczas których dzielą się doświadczeniami, a ich prace rywalizują w cyklicznych konkursach miesiąca, otwartych także dla sympatyków STF-u. Stowarzyszenie organizuje liczne plenery oraz akcje fotograficzne. Współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi oraz grupami fotograficznymi z Polski i zagranicy. Jego działalność dokumentują cykliczne wystawy fotografii w kraju i za granicą oraz wydawane publikacje.

Na wystawę składa się 60 czarno-białych fotogramów przygotowanych przez członków STF. Przedstawiają one mieszkańców Szczecina, zwykłych ludzi – spotkanych na ulicy, na podwórku, w przestrzeni miejskiej lub w domu. To zdjęcia zarówno zrobione przypadkowo, pod wpływem impulsu zupełnie obcej osobie; ale są to również fotografie wykonane podczas rozmowy, chwilami trudnej – o życiu, o przeszłości. Wszystkie obrazy niosą pewne treści. Pokazują naszych często bezimiennych sąsiadów, czasem w zabawnych, czasem w poważnych sytuacjach. A może przez ich pryzmat pokazują nas samych, z całym bagażem doświadczeń, dużych smutków i małych radości. Każde ze zdjęć zaprasza oglądającego do chwili refleksji, do dłuższego przyjrzenia się, odkrycia wszystkich szczegółów, znaczeniowych i kompozycyjnych zakamarków, a także do zabawy głębią ostrości. Z pewnością portret nie jest traktowany dosłownie, ale jako swoista metafora.

 

 

 

 

 

 

Oddaj swój głos:
(0)
()

Konkursy » Polska

(58)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Szanowni Laureaci, szanowni Państwo, poniżej do pobrania dyplomy i podziękowania   nagrody dla Laureatów zostana...
(128)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Protokół Jury „Polskie bajanie”, czyli II edycja międzynarodowego konkursu „Bajka i legenda świata w życie...
(53)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Polska województwo pomorskie/ powiat słupski/ gmina Słupsk Lubuczewo   kategoria wiekowa dorosły Dom Pomocy...