Kalendarz » Płock

    Brak wydarzeń.

Polish Art Now. Presented by Abbey House

30 czerwca 2013, Płock

Wernisaż : 27 czerwca, godz. 17.00, Muzeum Mazowieckie w Płocku, Tumska 8

Wystawa czynna do 7 sierpnia 2013

Patroni medialni: S jak sztuka, Art. & Business, ARTIFAKT

 

Polish Art Now. Presented by Abbey House

w Muzeum Mazowieckim prosto  z prestiżowej galerii

Na początku czerwca londyńska Saatchi Gallery gościła wyjątkową wystawę „Polish Art Now: Presented by Abbey House”. Była to pierwsza zbiorowa prezentacja prac polskich twórców w tym niezwykle znaczącym dla światowych karier artystycznych miejscu. Od 27 czerwca dzieła wybranych artystów spośród biorących udział w londyńskiej ekspozycji oglądać można na wystawie w Muzeum Mazowieckim w Płocku.

Na płockiej wystawie odnajdziemy obrazy Andrzeja Cisowskiego, Agaty Kleczkowskiej, Stanisława Młodożeńca, Jakuba Słomkowskiego, Anny Szprynger, Szymona Urbańskiego, Macieja Wieczerzaka i Jana Wyżykowskiego  – artystów w większości związanych z Domem Aukcyjnym Abbey House. Te w przeważającej mierze malarskie prace uzupełniają wielkoformatowe płótna Marka Niemirskiego. Artysta odtworzył na nich odciski palców kolegów po fachu, między innymi Magdaleny Abakanowicz, Wojciecha Fangora czy Wilhelma Sasnala.

Trudno połączyć w jedną całość  przeciwstawne koncepcje obrazu prezentowane na tej wystawie. Nie da się połączyć ze sobą ekspresyjnych figuracji Urbańskiego z lirycznymi abstrakcjami Szprynger. Ta prezentacja dowodzi raczej różnorodności i indywidualności podejścia do zagadnienia obrazu dzisiaj.

Wystawa w galerii Saatchi, miejscu, na które z zaciekawieniem przy każdym wernisażu zwracają się oczy świata sztuki, była dla naszych twórców niemałym wspaniałym wyróżnieniem. Choć nie wszystkie pokazywane w Londynie prace udało się pomieścić w przestrzeni ekspozycyjnej Muzeum Mazowieckiego, dokonany wybór doskonale oddaje ducha londyńskiej wystawy, z jej niespożytym wigorem i energią. 

Oddaj swój głos:
(0)
()

Konkursy » Polska

(58)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Szanowni Laureaci, szanowni Państwo, poniżej do pobrania dyplomy i podziękowania   nagrody dla Laureatów zostana...
(128)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Protokół Jury „Polskie bajanie”, czyli II edycja międzynarodowego konkursu „Bajka i legenda świata w życie...
(53)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Polska województwo pomorskie/ powiat słupski/ gmina Słupsk Lubuczewo   kategoria wiekowa dorosły Dom Pomocy...