Kalendarz »

    Brak wydarzeń.

19. PL Jakub Kochańczyk IV-VIB

4 grudnia 2014,

Polska

województwo śląskie

Gliwice

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Aadama Mickiewicza, ul. Tarnogórska 59, 44-100 Gliwice

nauczyciel: Anna Hora - Lis

kategoria B

kategoria wiekowa: klasa  IV-VI

 

 

Moja Gwiazdka dla MIKOŁAJA

W pewnym mieście żyła sobie rodzina o nazwisk Biegalscy. Składała się ona z trojki dzieci – Tomka, Madzi i Mateusza, mamy Ani oraz taty Roberta. Mieszkali w małym mieszkaniu, w starej kamienicy. Mama zmuszona do zajęcia się swoją rodziną nie mogła dokończyć studiów i nie znalazła pracy, a tata, mimo, że pracował dużo i ciężko, zarabiał bardzo mało. Biegalscy byli bardzo biedni. Stanowili jednak bardzo kochającą się rodzinę.

Zbliżała się gwiazdka. Nareszcie nastał dzień pisania listów do Świętego Mikołaja. Dzieci układały swój list razem. Ich koledzy

i koleżanki prosili w swoich listach o nowe zabawi i słodycze, młodzi Biegalscy mieli inne marzenia. Ich list brzmiał tak:

 

„Kochany Mikołaju, prosimy we trójkę, żeby nasza mama dokończyła studia,

a tata znalazł lepszą pracę.

Żebyśmy mieli większy dom i by nie brakowało nam jedzenia.”

 

Rodzice już od dłuższego czasu przygotowywali się do świąt. Mama wysprzątała mieszkanie, a tata kupił małą choinkę i drobne upominki dla swoich dzieci. Biegalski, jak co roku wypełnił kupon Toto-Lotka, nieśmiało marząc, że może w tym roku pozwoli on odmienić im ich życie.

Zbliżał się wieczór wigilijny, mama przygotowywała już potrawy. Tomek z Madzią wieszali na choince zrobione przez siebie ozdoby, a Mateusz rozkładał obrus na stole. Czekali tylko na tatę, który powinien już wrócić z pracy. Nagle ktoś zapukał do drzwi.

Mama z ulgą podeszła do drzwi, by je otworzyć, lecz zastała w nich nie swojego męża, tylko pana policjanta. Przyszedł poinformować ich, że pan Robert leży w szpitalu. Okazało się, że wracając z pracy jego samochód zderzył się z ciężarówką. Biegalscy zostawili, więc wszystko i od razu pojechali do poszkodowanego. Stan taty był bardzo ciężki, leżał na szpitalnym łóżku podłączony do skomplikowanej aparatury. Postanowili zostać na Wigilię przy nim.

To był najsmutniejszy wieczór w ich życiu. Nie byli pewni, czy jeszcze kiedyś uda im się usiąść razem do wigilijnego stołu. Tego dnia zapomnieli o potrawach pozostawionych na wigilijnym stole, o nieubranej do końca choince. Teraz mama i dzieci patrzyli na pana Roberta i jedyne, czego pragnęli to jego szybkiego powrotu do zdrowia.

Następnego dnia smutni wrócili do domu. Mama przypomniała sobie, że nie dała jeszcze dzieciom prezentów. Kiedy sięgnęła po nie do szafy, zobaczyła jakiś papierek pomiędzy paczuszkami. Okazało się, że to kupon toto-lotka. Z ciekawości sprawdziła wyniki ostatniego losowania i okazało się, że jej małżonek wytypował zwycięskie liczby. W mieszkaniu Biegalskich wybuchła wielka radość.

Pani Ania i jej dzieci szybko pobiegli do szpitala, aby podzielić się dobrą nowiną z panem Robertem. Gdy dotarli do sali Roberta, okazało się, że jego łóżko stoi puste. Taty nie było, a to mogło oznaczać tylko jedno. Pani Ania przytuliła swoje dzieci i zaczęła płakać, a one razem z nią.

„A kto tutaj tak lamentuje?”-zauważył, ich dyżurujący lekarz.

„No chyba, że ze szczęścia. Pan Robert godzinę temu został przeniesiony na inną salę - poczuł się znacznie lepiej i już za kilka dni będzie mógł wrócić do domu”.

Rok później Biegalscy znowu przygotowywali się do świąt. Mama miała trochę mniej czasu, jako studentka, ale z radością sprzątała swoje nowe, większe mieszkanie. Tata mógł bardziej jej pomóc, bo otworzył własna firmę, zatrudnił w niej kilku pracowników i miał więcej czasu dla rodziny. Dzieci znowu razem usiadły do pisania listu do św. Mikołaja:

„Drogi Mikołaju, chcemy w te święta być razem”.

 

Oddaj swój głos:
(32623)
()

Konkursy » Polska

(58)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Szanowni Laureaci, szanowni Państwo, poniżej do pobrania dyplomy i podziękowania   nagrody dla Laureatów zostana...
(128)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Protokół Jury „Polskie bajanie”, czyli II edycja międzynarodowego konkursu „Bajka i legenda świata w życie...
(53)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Polska województwo pomorskie/ powiat słupski/ gmina Słupsk Lubuczewo   kategoria wiekowa dorosły Dom Pomocy...