Kalendarz » Łódź

    Brak wydarzeń.

644. PL Natalia Podgórska II gimnazjum

1 października 2015, Łódź

Polska

województwo łódzkie

Łódź

 

kategoria wiekowa gimnazjum

Publiczne Gimnazjum nr 14 w Łodzi

opiekun: Ewa Kamińska

 

 

                                                           POLSKA

         Polska to piękny kraj, to ludzie, którzy mają wiele zalet, ale i wady, doświadczyłam tego podczas pewnej podróży, którą odbyłam jakiś czas temu.
          W szkole podstawowej nasza wychowawczyni zorganizowała wycieczkę do jednego z najpiękniejszych miast Polski - Krakowa. W dniu, w którym wyjeżdżaliśmy, była piękna pogoda, wrześniowy dzień był słoneczny, a po drodze mijaliśmy kolorowe drzewa - była to typowa złota polska jesień.

         Przejazd autokarem minął szybko, po drodze wspólnie śpiewaliśmy piosenki i było bardzo wesoło. Po przybyciu na miejsce udaliśmy się na Stare Miasto, gdzie rozmaici artyści prezentowali swoje zdolności. Każdy z nas przystawał przy artystach, którzy wzbudzili w nim emocje. Mnie najbardziej zainteresowały osoby chodzący na szczudłach oraz dziewczyna, która pięknie śpiewała. Największą jednak atrakcją okazał się krakowski Lajkonik.

         Gdy nasza nauczycielka ogłosiła ,,czas wolny”, razem z moją najlepszą koleżanką kupiłyśmy sobie po preclu, a następnie udałyśmy się na zakup pamiątek. Gdy chciałyśmy
w kolejnym sklepie zapłacić, Julka krzyknęła:
- Nie mam portfela!
- Dobrze poszukaj. – odpowiedziałam.
         Ale niestety, go nie było i uważne przeglądanie kieszeni i torby nic nie dało. Oczywiście pożyczyłam jej brakującą kwotę, a pani ekspedientka z uśmiechem podarowała jej małą figurkę smoka wawelskiego na pociechę.

         Kiedy wyszłyśmy ze sklepu, przejechała obok nas ryksza. Dziewczyna, która prowadziła, zaproponowała podwózkę za darmo, ponieważ  powiedziałyśmy jej, że nie mamy już więcej pieniędzy. To było miłe z jej strony.

         Odwiedziliśmy z klasą jeszcze więcej ciekawych miejsc w Krakowie. Potem wspominałyśmy smutne wydarzenie, ale i sympatycznych ludzi, których poznałyśmy.
Uśmiech pani ze sklepu i pomoc dziewczyny z rykszy zrekompensował straty pieniężne.

         Wsiedliśmy do autokaru i wyruszyliśmy w drogę powrotną, oglądając jeszcze architekturę wspaniałego miasta. Przez szyby autobusu podziwialiśmy piękno naszego kraju w barwach jesieni. Mimo niefortunnego zdarzenia, zachowałam miłe wspomnienie o tym wyjeździe -,,Taką Cię kocham, moja Polsko”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oddaj swój głos:
(82)
()

Konkursy » Polska

(58)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Szanowni Laureaci, szanowni Państwo, poniżej do pobrania dyplomy i podziękowania   nagrody dla Laureatów zostana...
(128)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Protokół Jury „Polskie bajanie”, czyli II edycja międzynarodowego konkursu „Bajka i legenda świata w życie...
(53)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Polska województwo pomorskie/ powiat słupski/ gmina Słupsk Lubuczewo   kategoria wiekowa dorosły Dom Pomocy...