Kalendarz »

    Brak wydarzeń.

653. PL Adam Florczak gimnazjum

1 października 2015,

Polska

województwo łódzkie

Łódź

 

kategoria wiekowa gimnazjum

Publiczne Gimnazjum nr 14 w Łodzi

opiekun: Ewa Kamińska

LETNIA PRZYGODA

 

Jak co roku czekałem na wakacje z utęsknieniem. Za każdym razem z rodzicami staraliśmy się odwiedzać różne ciekawe miejsca w Polsce. Jednak w tym roku było inaczej zdecydowałem, że wolę pojechać na kolonie z kolegami, a nie na wycieczkę z mama i tatą. Na szczęście moja mama zgodziła się na tę propozycję i zaraz po zakończeniu roku mogłem siedzieć w autokarze obok mojego najlepszego kolegi. Jechaliśmy w góry.   

Podróż minęła nam bardzo szybko, czas ten spędziliśmy na grach, rozmowie i zabawie. Kiedy dotarliśmy na miejsce, zobaczyłem przepiękne zielone tereny. Moje kolonie trwały 14 dni. Przez ten czas dużo chodziliśmy górskimi szlakami i zwiedzaliśmy parki narodowe. Podczas pobytu tam pogoda dopisywała. Na niebie nie było widać żadnej chmury, a słońce przyjemnie grzało.

Ostatniego dnia nasza opiekunka postanowiła, że pójdziemy na długi spacer, żeby się „pożegnać” z górami. Kiedy wychodziliśmy z ośrodka nic nie zapowiadało tego, jak wielką niespodzianką skończy się ta wyprawa. Chodząc po górskich ścieżkach tak bardzo byliśmy zajęci obserwowaniem zwierząt i roślin, że nie zauważyliśmy, jak w pewnej chwili niebo zrobiło się całkiem ciemne. W jednej chwili rozpętał się wielki wiatr i lunął deszcz. Zapowiadało się na burzę. Bardzo się przestraszyłem, ponieważ byliśmy daleko od ośrodka, a wokół nie było widać żadnego schronienia. Ruszyliśmy szlakiem w dół. Poruszając się powoli i ostrożnie, natknęliśmy się na jaskinię. Zdecydowaliśmy przeczekać w niej burzę, ponieważ deszcz zaczął siec coraz mocniej. Bałem się, że będziemy musieli spędzić tu noc, ponieważ czas mijał, a nawałnica nie słabła. Wreszcie jednak ucichło. Mogliśmy spokojnie wracać do ośrodka.

Cieszę się, że mogłem spędzić wakacje w polskich górach. Kolonie te zapamiętam na długo. Ciekawe jaka przygoda spotka mnie następnego lata.

Oddaj swój głos:
(17)
()

Konkursy » Polska

(58)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Szanowni Laureaci, szanowni Państwo, poniżej do pobrania dyplomy i podziękowania   nagrody dla Laureatów zostana...
(128)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Protokół Jury „Polskie bajanie”, czyli II edycja międzynarodowego konkursu „Bajka i legenda świata w życie...
(53)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Polska województwo pomorskie/ powiat słupski/ gmina Słupsk Lubuczewo   kategoria wiekowa dorosły Dom Pomocy...