Kalendarz » Raszyn

    Brak wydarzeń.

218.B. Zofia Kacperska 11 lat

27 grudnia 2015, Raszyn

Polska

województwo mazowieckie/ powiat pruszkowski/ Raszyn

11 lat

 

Szkoła Podstawowa im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Ładach

nauczyciel: Iwona Pastuszka

 

 

Mela - Superbohaterka

 Pewnego razu żyła sobie Mela. Miała 11 lat i mieszkała w Podolszynie Nowym. Kochała zwierzęta i przyrodę. Spotkała raz kota, który niewinnie wysiadł z autobusu i przyszedł do jej domu. W dodatku poruszał się na dwóch łapach. Bardzo się zdziwiła. Po pewnym czasie zdecydowała, że przygarnie kota i będzie nazywał się Zdzisio.

 Po upływie pół rok  kot zniknął.W szafie słyszała jego miauczenie, lecz gdy tam zaglądała, zwierzaka już nie było. Napisała więc ogłoszenie. Kiedy wsiadała do autobusu, zobaczyła swojego przyjaciela siedzącego na krześle w pojeździe. Nagle jakby wyparował. Mela wysiadła na następnym przystanku i popędzila do domu. Otworzyła drzwi i znowu usłyszała miauczenie dobiegające z szafy.Weszła do nieji i zauważyła, że jest tam bardzo długi korytarz. Na jego końcu ujrzała trzy różne wejścia. Każde z nich miało inny kolor. Pierwsze było niebieskie, drugie pomarańczowe, a trzecie czerwone. Kiedy otworzyła pierwsze drzwi, powiał na nią lodowaty wiatr. Nagle pojawił się napis: ,,Uciekaj od tych drzwi’’. Oddaliła się prędko, ale nie poddała się w poszukiwaniu ukochanego kota . Otworzyła drugie wejście. Nagle długie gałęzie bluszczu poleciały w jej stronę  tak, jakby chciały ją zjeść. Na szczęście skończyło się tym,że dziewczynka nabiła sobie siniaka po upadku na podłogę.  Meli zostały jeszcze trzecie drzwi. Po ich otworzeniu  słońce porazilo ją w oczy. Postawiła cztery małe kroczki i weszła do prawdziwego raju zwierząt. Nagle drzwi zamknęły się za nią. Nie zwróciła na to jednak uwagi, tylko patrzyła przed siebie. Zobaczyła wielki most zrobiony z kamienia. Chodziła już spokojnie. Nagle usłuszała:

-Mela, popatrz tutaj… to ja, Zdzisio,  twój kot. Przepraszam, że znikałem tak i nie dawałem znaku życia. Chcesz może zwiedzić nasz raj?

-Kochany kociaku, nareszcie się znalazleś! Jak się cieszę. Czy ty tu mieszkasz na co dzień? A zwiedzanie to bardzo chętnie-mówiła Mela ze łzami w oczach.

-Mieszkałem tu od dziecka. Jeśli chcesz zwiedzać moje miasto, musisz wypożyczyć konia. Chodź, stadnina jest niedaleko.

-Już idę. Ale wy tu macie ładnie…

Kiedy przyjaciele szli do stadniny, Mela spotkała swoją mamę oraz rybki, które chciała dostać. Trochę się zdziwiła. Nie wiedziała, co robi jej mama w raju dla zwierząt, lecz nie przejęła się tym zbytnio. Spojrzała na nią, zachęcając do wspólnego zwiedzania. Mama Meli nazywała się Kasia. Przyszła szybko i w trójkę zaczęli zwiedzać. Mama dziewczynki pracowała przy zwierzętach, o czym córka Kasi nie wiedziała. Kobieta tak naprawdę nie znała tego miasta. Nagle Zdzisio zaczął opowiadać o swoim miejscu zamieszkania:

-Nazywa się ono Podolszyn Nowy. Chcę, abyście wiedziały, że ja tak naprawdę nie wychodzę z naszej miejscowości, w której mieszkamy.

-Czy jesteś tutaj z rodziną, czy sam? Mam nadzieję, że z rodziną, bo inaczej mógłbyś sobie nie dać rady… a poza tym, kiedy dojdziemy po tego konia? Nogi mnie już bolą- powiedziała Mela.

-Oczywiście, że jestem z rodziną. Mam mamę Rudzię, tatę Stefana i siostrę Gryzię. Wspierają mnie. Moja mama przygotowala dla nas pyszny obiad. Ale jestem głodny… Chyba ta stadnina jest za około 100 metrów.

Po dojściu do stadniny Kasia i Mela wybrały konia i pogalopowały do chatki Zdzisia. Dojechały do mieszkania kotka, poznały jego rodziców i wszyscy zjedli cieply obiad.

 Mama Meli i rodzice małego kotka dogadali się, że Zdzisio będzie spędzał na zmianę tydzień u dziewczynki i tydzień z rodziną. Każdy wrócil do swojego domu, a Zdzisio był teraz z rodziną. Każdemu wiodło się wspaniale, a Mela nigdy nie zapomniała tej przygody.

Oddaj swój głos:
(5)
()

Konkursy » Polska

(58)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Szanowni Laureaci, szanowni Państwo, poniżej do pobrania dyplomy i podziękowania   nagrody dla Laureatów zostana...
(128)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Protokół Jury „Polskie bajanie”, czyli II edycja międzynarodowego konkursu „Bajka i legenda świata w życie...
(53)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Polska województwo pomorskie/ powiat słupski/ gmina Słupsk Lubuczewo   kategoria wiekowa dorosły Dom Pomocy...