Kalendarz »

    Brak wydarzeń.

501.B. Ignacy Popławski-Gugała 9 lat

16 stycznia 2016,

Polska

województwo mazowieckie/ Warszawa

9 lat

 

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 10 STO, 04-175 Warszawa, ul.Ostrobramska 72

nauczyciel: Małgorzata Białek

 

„Dziwne przybycie przedmiotów i stworzeń z bajek”

 

            Nazywam się Ignacy. W moim bloku jest piwnica. Kiedy wchodziłem do niej z tatą, zobaczyłem elfy. Strasznie się zdziwiłem, mój tata też.

            Nazajutrz, gdy przyszedłem do szkoły, wszyscy mieli przedmioty z bajek. Pod ławką miałem różdżkę. Po szkole poszedłem na plac zabaw i wziąłem różdżkę ze sobą. Spotkałem tam mojego kolegę Rocha i razem bardzo dobrze się bawiliśmy, ale zrobiliśmy się głodni. Tata Rocha nie miał nic do jedzenia, mój tata też. Wtedy przypomniałem sobie, że mam różdżkę. Podszedłem do drzewa i zerwałem jeden listek. Machnąłem różdżką i pomyślałem, żeby liść stał się czekoladowy. Wokół liścia zrobiła się czerwona kula i stał się czekoladowy. Po chwili kula zniknęła i mogliśmy go zjeść.

            Nazajutrz, gdy poszliśmy do szkoły, wszyscy zastanawiali się, skąd biorą się zaczarowane przedmioty. Gdy poszedłem do toalety zobaczyłem przycisk, nacisnąłem go i z podłogi wypłynął portal w kształcie kwadratu. W jego głębi widoczne były zaczarowane przedmioty. W mojej piwnicy też jest taki portal.

            Wieczorem poszedłem do piwnicy i nacisnąłem przycisk, z podłogi wypłynął portal, z którego wypadła księga. Otworzyłem ją i przeczytałem: „Na ziemi nie może być za dużo magii bajkowej, bo zaczną się klęski żywiołowe i wybuchy wygasłych wulkanów”. Znowu przydała mi się różdżka, jedno machnięcie i portalu nie było.

            Nazajutrz, gdy przyszedłem w miejsce drugiego portalu, już go tam nie było. Pewnie ktoś inny go zniszczył, bo też widział księgę, która z niego wypadła.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oddaj swój głos:
(50)
()

Konkursy » Polska

(58)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Szanowni Laureaci, szanowni Państwo, poniżej do pobrania dyplomy i podziękowania   nagrody dla Laureatów zostana...
(128)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Protokół Jury „Polskie bajanie”, czyli II edycja międzynarodowego konkursu „Bajka i legenda świata w życie...
(53)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Polska województwo pomorskie/ powiat słupski/ gmina Słupsk Lubuczewo   kategoria wiekowa dorosły Dom Pomocy...